Covid-19’la mücadelede ilginç yaklaşım: Sadece 60 yaş üstü ve kronik hastalar...

Güney Kore, Covid-19 bakımını 60 yaş üstü veya altta yatan sağlık sorunları olan kişilerle sınırlayacak ve diğer vakalar evde 'kendi kendine tedavi' görmeye zorlanacak.

Sağlık 10.02.2022, 16:12 10.02.2022, 16:23
Covid-19’la mücadelede ilginç yaklaşım: Sadece 60 yaş üstü ve kronik hastalar...

'Düşük riskli' vakaların evde karantinadayken kendi semptomlarını izlemeleri ve kendi bakımlarını sağlamaları istenecek. 

‘TERMOMETRELERİNİZİ HAZIRLAYIN’ TAVSİYESİ

Güney Kore Sağlık ve Refah Bakanlığı Sözcüsü Son Young-rae, düşük riskli gruplara “vücut sıcaklığındaki hızlı artışa dikkat etmek için ateş düşürücü ve termometre hazırlamalarını” tavsiye etti. Düşük riskli vakalara da herhangi bir solunum yolu semptomu geliştirmeleri halinde “derhal bir sağlık kuruluşuna başvurmaları” söylendi.

Son, Güney Kore'nin herkese bakım sağlayan önceki planının "sınırlı kaynaklarımız ışığında artık gerçekçi olmadığını ve tıbbi ihtiyaçlarımıza kıyasla çok büyük sosyal ve ekonomik maliyet olduğunu" açıkladı.

Güney Kore'nin Covid-19 vakaları geçtiğimiz ay katlanarak arttı ve ülke bu hafta pandeminin başlamasından bu yana en yüksek rakamı kaydetti. Çarşamba günü 50 binden fazla Covid-19 vakası kaydedildi. (RT) 


 

Yorumlar (0)
23
açık