Emrah Altındiş: Mutasyonun kötü etkisi kanıtlanmadı, spekülasyon

''Mutasyonun kötü etkisi kanıtlanmadı'' Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi mikrobiyolog Dr. Emrah Altındiş, corona virüsü mutasyonuyla ilgili haberler için ilginç bir açıklama yaptı. Altındiş "Bu tür lüzumsuz haberlerin insanlarda durduk yerde panikten başka bir şeye yol açacağı yok. Virüsler sürekli mutasyona uğrar, bu mutasyonun kötü bir etkisi kanıtlanmadı, bir spekülasyon" yorumunda bulundu. 

Sağlık 20.12.2020, 23:58 20.12.2020, 23:58
Emrah Altındiş: Mutasyonun kötü etkisi kanıtlanmadı, spekülasyon

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın açıkladığı yeni corona virüsü varyantının yüzde 70 daha bulaşıcı olduğu, mutasyonun Avrupa'ya yayıldığı haberlerine ilişkin Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Boston College Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapan mikrobiyolog Dr. Emrah Altındiş görüşlerini paylaştı.


Altındiş, "Basın kuruluşarına bilim haberleri için bilimden anlayan gazeteciler gerekli, yoksa bu tür lüzumsuz haberlerin insanlarda durduk yerde panikten başka bir şeye yol açacağı yok. Virüsler sürekli mutasyona uğrar, bu mutasyonun kötü bir etkisi kanıtlanmadı, bir spekülasyon" dedi.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu