İnşaatçı vekil sağlıkçı kontenjanından corona aşısı oldu!

İktidar mensubu sıralamayı bozdu... AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, inşaatçı olmasına rağmen 'sağlıkçı' kontenjanından corona virüs aşı oldu. 

Sağlık 14.01.2021, 12:38 14.01.2021, 12:43
İnşaatçı vekil sağlıkçı kontenjanından corona aşısı oldu!

Sağlıkçılara corona virüs aşısı Türkiye genelinde uygulanmaya başlandı. 

Türkiye Eczacılar Birliği’nden edinilen bilgiye göre eczacılar da aşı oluyor. Aşılama için sağlıkçılar önce randevu alıyor, daha sonra aşı yaptıracağı merkeze giderek aşısını oluyor.

Eczacı olan AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin ve eşi Begüm Gürbüz Gültekin de sağlıkçı kontenjanından aşılarını yaptırdı. 

Gültekin, aşı olduktan sonra Twitter’dan “Aşımı oldum. CoronaVac aşısına, Acil Kullanım Onayı verilmesinin ardından ilk aşı Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerimize uygulandı Bugün de Niğde’mizde sağlık camiamızın bir parçası olarak eşimle birlikte ilk aşıyı yaptırıp aşılama sürecini başlattık” açıklamasını yaptı.

MHP Gaziantep Milletvekili Dr. Ali Muhittin Taşdoğan da sağlıkçı kontenjanından aşı yaptıran vekillerden oldu. Taşdoğan aşı olduğunu sosyal medya hesabından “Hekim olarak ilk Covid-19 aşımızı Abdülkadir Devlet Hastanesi'nde yaptırdık. Sırası gelen tüm vatandaşlarımızı aşı yaptırmaya davet ediyorum” mesajıyla duyurdu.

İNŞAATÇI VEKİL DE AŞI OLDU

AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek inşaatçı olmasına rağmen aşıyı yaptıran sağlıkçılar arasına 'kaynak' yaptı. 

Şimşek aşı olduktan sonra sosyal medya hesabından “Corona aşısına kullanım onayı verilmesinin ardından ilk aşı Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerimize uygulandı. Tüm Türkiye'de olduğu gibi bugün Muş’ta da ilk aşıyı sağlık çalışanlarımız yaptı. Rabbim tüm hastalarımıza şifa versin. Birlikte kazanacağız” mesajını paylaştı.  

Mehmet Emin Şimşek’in TBMM sitesindeki özgeçmişi şöyle:

“İnşaat Mühendisi; Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesini bitirdi. Türkiye'nin 63 ilinde kamu yatırımlarında görev yaptı. 25 ve 26. Dönemde Muş Milletvekili seçildi. Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyeliği yaptı.”

(ANKA)
 
 

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu