Kaş estetiğiyle daha estetik bir yüz mümkün!

Yaşlanma belirtisi olan düşük mutsuz bir görünüme neden olabiliyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, ameliyatsız teknikler ile kaş kaldırma uygulamasınız sizler için anlattı.

Sağlık 18.08.2021, 17:05
Kaş estetiğiyle daha estetik bir yüz mümkün!

Botoks ile non-invaziv bir kaş kaldırma uygulaması, tüm üst yüzü canlandırır, size enerjik bir görünüm kazandırarak daha genç bir görünüme kavuşmanızı sağlar. İyileşme süreci gerektirmeyen bu prosedür ile ağrısız bir şekilde yaşınızı birkaç yıl geriye götürebilirsiniz. 

Botoks enjeksiyonu ile kaşları aşağıya çeken kaslar rahatlatılarak kaldırma etkisi verilebilir. Bu prosedür ile sadece kaşlara daha hoş bir şekil sağlamakla kalmaz, aynı zamanda gözlerin de daha açık durmasını sağlar. Böylece size daha parlak ve daha genç bir görünüm kazandırır.

Kaş kaldırma uygulaması sadece hafif kaş sarkmalarında uygulanır. İleri seviye kaş düşüklüklerinden ise cerrahi teknikler ile kaş kaldırma uygulması yapılması çok daha uygun olur. Hangi tekniğin sizin için daha uygun olduğunu öğrenmek için ise sadece alanında uzman bir estetik cerraha muayene olmanız gerekir.

Ameliyatsız kaş uygulaması nasıl yapılır?

Botoks ile kaş kaldırma uygulaması sonuçları ortalama 3-4 ay sürer ve 5-7 gün içinde enjeksiyonunun etkileri görülmeye başlar. Nihai sonuçlar için yaklaşık 2 hafta kadar geçmesi gerekebilir. Enjeksiyondan sonra yaklaşık 4 saat boyunca alanı manipüle etmemenizi öneririz. Tedaviyi takiben birkaç saat egzersiz ve alkol vs. alımını sınırlamak da fayda sağlar. Hastalar nadiren hafif şişlik veya kızarık yaşayabilir, bu belirtiler bir saat içinde kendiliğinden geçer. Operasyondan önce kan sulandırma özelliği olan ilaçlar kullanmamak morluk oluşma riskini engeller.

Ameliyat ve anestezi korkusu olan hastalar için non-invaziv geçici bir çözüm sunar. Eğer kaş düşüklüğünün yanı sıra göz çevresinde kırışıklık da bulunuyorsa, aynı operasyon esnasında hastanın isteği doğrultusunda kompleks bir tedavi uygulanabilir. 

Yorumlar (0)
19
açık