Prof. Dr. Ceyhan korkutan uyarı: Devletin ek önlemler alma zamanı geldi

Vaka sayılarının artmasıyla beraber aşı oranına değinen Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Toplumsal bağışıklık sağlamanın mümkün olmadığını görüp, devletin ek önlemler alma zamanı geldi, umarım geçmez" ifadelerini kullandı.

Sağlık 12.10.2021, 08:06 12.10.2021, 08:11
Prof. Dr. Ceyhan korkutan uyarı: Devletin ek önlemler alma zamanı geldi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.


Prof. Dr. Mehmet Ceyhan

'HEDEFTEN GİDEREK UZAKLAŞIYORUZ'

Aşılama oranıyla ilgili bir grafik yayımlayan Ceyhan, “Aşı ile korunan kişi sayısı , yani toplumsal bağışıklık artmıyor, her gün giderek azalıyor. 1. doz sayısı 100 binin altında. Önce inaktif aşıyla aşılanıp, şimdi bağışıklığını kaybedenlerin günlük sayısı daha fazla. % 80 aşıyla korunan hedefinden giderek uzaklaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

'ZAMANI GELDİ'

Devletin ek tedbirler alması gerektiğini vurgulayan Ceyhan, “Aşı kararsızlığı bu kadar fazla, aşı karşıtları da yalanlarıyla toplumu bu denli ve rahat zehirlerken, toplumsal bağışıklık sağlamanın mümkün olmadığını görüp, devletin ek önlemler alma zamanı geldi, umarım geçmez” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu