Rektör acı tabloyu açıkladı: Yoğun bakıma almak istediğimiz hastaları alamıyoruz

Rektör acı tabloyu açıkladı: Yoğun bakıma almak istediğimiz hastaları alamıyoruz Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, corona virüs vakalarının geldiği korkutucu tabloyu açıkladı... Rektör Hülagü "Durumu ağırlaşan ve yoğun bakıma almak istediğimiz hastaları şu anda alamıyoruz. Çok sıkıntı yaşıyoruz şu anda durum bu" dedi.

Sağlık 11.12.2020, 11:31 11.12.2020, 11:31
Rektör acı tabloyu açıkladı: Yoğun bakıma almak istediğimiz hastaları alamıyoruz

Kentteki vaka artışının poliklinik ve yoğun bakım ünitelerinde ciddi bir yük oluşturduğunu belirten Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, alınan son tedbirler ile vaka artış hızında bir düşüş yaşanmasını beklediklerini söyledi.


Hülagü şunları söyledi;

*Özellikle maske, mesafe ve temizlik noktasında uyum göstermediğimiz için birçok şehirde pik yaşandı. Şu anda hastanelerde bizim hastanemizde Kocaeli Üniversitesi olarak 240' a yakın koronavirüs hastası var. 

*Üzülerek söylüyorum ki hastalarımızın yarısından fazlası 65 yaş ve üzeri. Eskiden 8- 10 günde hasta taburcu ederken şu anda 3 haftayı bulan taburcu edemediğimiz hastalar var. Şu anda ciddi bir durum oluştu o nedenle yoğun bakımlarımız dolu, normalde yoğun bakımlarda yüzde 70in üzerine çıkıldığı zaman tam dolu sayılırdı. Durumu ağırlaşan ve yoğun bakıma almak istediğimiz hastaları şu anda alamıyoruz. Çok sıkıntı yaşıyoruz şu anda durum bu.


 

Yorumlar (0)
19
açık