TTB''den isyan dolu mesaj: Kasım ayı kıyım ayı oldu... Vicdanınız rahat mı!

TTB''den isyan dolu mesaj... Corona virüsle savaşta ön cephede bulunan tabipler sonunda isyan etti... Türk Tabipler Birliğinden yapılan açıklamada "Kasım ayında 63 sağlık çalışanı yaşamını yitirdi. Kasım ayı sağlıkçılar için kıyım ayı oldu. Yasamızı sümenaltı edercesine TBMM’de oyalayanlar rahat mı?” ifadelerine yer verildi.

Sağlık 06.12.2020, 19:42 06.12.2020, 19:42
TTB''den isyan dolu mesaj: Kasım ayı kıyım ayı oldu... Vicdanınız rahat mı!

TTB Merkez Komite üyesi İbrahim Akkurt, birlik adına yaptığı açıklamada “Kasım ayı sağlıkçılar için kıyım ayı oldu. Yasamızı sümen altı edercesine TBMM’de oyalayanlar rahat mı?” diye sordu.

TTB sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaparak Kasım ayı içerisinde 17’si doktor olmak üzere toplam 63 sağlık çalışanının COVID-19 nedeniyle yaşamını yitirdiğini duyurdu. 

Corona virüsün meslek hastalığı olarak kabul edilmesi gerektiğini belirten Dr. Akkurt ise sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

*Kasım ayı sağlıkçılar için de kıyım ayı oldu; tüm kayıplarımızın yüzde 28.8'ini(17'si hekim olmak üzere 63 sağlık çalışanımızı) Kasım'da kaybettik, şu ana kadar 218 ailemizin ocağı söndü... 

*Sağlıkçının çığlığını duyan var mı? Yasamızı sümen altı edercesine TBMM'de oyalayanlar rahat mı?

Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu