Karabağ

28.09.2020 09:08 Tüm Yazıları

Kafkaslarda emperyalistlerin provokatörlüğünü yapan, Azerbaycan topraklarına saldırarak bölgemizdeki barışı tehlikeye sokan Ermenistan, bu şımarık sevdasından ve çirkin tavrından derhal vazgeçmeli ve işgal ettiği Azerbaycan topraklarından çekilmelidir. Karabağ, Azerbaycan toprağıdır ve aksi hiçbir şekilde kabul edilemez!

Ermenistan’ın Tovuz'da yaptığı saldırılarda kolordu komutanını kaybeden Azerbaycan, yeniden Ermeni saldırılarına uğrayınca artık bardağın taştığı görünüyor. Bilindiği gibi geçmişte de Kafkasya'da İngilizci Taşnak Ermenistan'ının "Kafkas Seddi" oluşturma planı vardı. Bu Kafkas Seddi, bizimle Sovyetleri ve Kafkas ülkelerini ayırmak içindi. İngilizlerin şımarık çocuğu Taşnakların emelleri Sovyet rüzgarıyla son bulmuştu. Bu dönemde Azerbaycan Devlet Başkanı Neriman Nerimanov, borç isteyen Türkiye’ye "Gardaş gardaşa borç vermez el tutar" demiştir. Kurtuluş savaşımızın bu çetin dönemindeki Azerbaycan eli, bugün sıkıca tutulmalıdır. Ermenistan'ın, emperyalizmin Kafkaslar'da bir karakolu durumunda olmasına, saldırılarını yeni cinayetlere dönüştürmesine engel olunmalıdır. 
      
Ermenistan, işgal ettiği Karabağ topraklarından derhal çekilmeli; aksi taktirde hem hukuki, hemde uluslararası platformlarda bunun bedelini ağır biçimde ödeyeceğini bilmelidir. Ermenistan, aklından yeni 'Hocalı' katliamları geçiriyorsa bu hayellerinden vazgeçmelidir. Kardeş Karabağ halkının artık acısı dinmeli 30 yıldır işgal altındaki toprakları işgalden kurtulmalıdır. Yeni katliamlara ne Kafkas halkları ne Dünya müsade etmemeli.

İsmail Ebilov’un Azerbaycan'ın Türkiye elçisi olarak  Ankara'ya gelip elçiliğin açılış töreninde Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün "Azerbaycan'ın sevinci bizim sevincimiz, kederi bizim kederimizdir"
sözü iyi bilinmelidir.

Karabağ Azerbaycan’dır, Azerbaycan Karabağ’dır. 
Yaşasın Azerbaycan.

Yazarlar bölümünde yazılan yazıların yasal yükümlülüğü birinci derecede yazarı bağlar. Yazarın yazdıkları sitemizin görüşlerini yansıtmaz.

Gülden Kılıç

KKTC'de kim değil ne kazandı?

Mehmet Utku Şentürk

Tüketiyorum O Halde Varım!

Aykut Torunoğulları

Atalarımızdan Kalan Sözler

Uğur Karabayır ile Yemek İçin Yaşıyoruz

Pera'nın büyüsü…

Mansur Yavaş'tan Melek Aslan paylaşımı
Türkiye'de koronavirüsten 71 kişi daha hayatını kaybetti
Mahkeme Başkanı'ndan 'katil baba'ya ayar gibi ayar!
Tarihi zafer: 27 yıl sonra işgalden kurtarıldı!
Uğur Dündar'dan Erdoğan paylaşımı
Yeni Akit'ten Bekir Coşkun'a büyük saygısızlık!
MHP, İYİ Parti'nin ziyaret ettiği yeri dezenfekte etti
'Devlet, şirketlere el koyabilecek!'
13 yaşındaki çocuğa cinsel istismara 'iyi hal' indirimi! 
Başbakan şaşırtmaya devam ediyor! Bisikletle kırmızı ışıkta...