Meclis'te 28. yasama dönemi bugün başlıyor Meclis'te 28. yasama dönemi bugün başlıyor

Gülşen'e, 10 ay hapis cezası verilerek hükmün açıklanması geri bırakıldı.

GÜLŞEN'İN YARGILANDIĞI DAVADA KARAR AÇIKLANDI

Sanatçı Gülşen'in imam hatiplilere yönelik 'İmam Hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor' şeklindeki sözleri nedeniyle 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçundan bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası talebiyle İstanbul 11.Asliye Ceza Mahkemesi'nce yargılandığı davada, bugün karar açıklandı.

10 ay hapis cezası verilerek hükmün açıklanması geri bırakıldı.

Suçlamayı reddeden Gülşen, 29 Ağustos tarihinde tutukluluğuna yapılan itirazın kabul edilmesiyle konutu terk etmeme adli kontrol şartıyla tahliye edildi. Gülşen'in konutu terk etmeme şartı da 12 Eylül'de kaldırıldı. 21 Ekim Cuma günü hâkim karşısına çıkan Gülşen'in karakola imza atma şartı da kaldırıldı.

Son olarak şarkıcının 'yurtdışına çıkış yasağı' da 250 bin liralık güvence miktarı yatırması karşılığında mahkeme tarafından kaldırıldı.

NE OLMUŞTU?

Gülşen’in geçtiğimiz yıl nisan ayında verdiği bir konserde, “İmam hatipte okumuş. Sapıklığı oradan geliyor” demesinin yer aldığı bir video günler sonra dolaşıma sokulmuştu. Kime söylendiği belli olmayan söz konusu ifadenin yer aldığı videonun yayılmasının ardından Twitter’da ‘#GülşenTutuklansın’ diye etiket açılmıştı.