Ünlü şarkıcı Tina Turner hayatını kaybetti Ünlü şarkıcı Tina Turner hayatını kaybetti

29 Mart 2023 Çarşamba günü Müze Gazhane Prof. Dr. Sevda Şener Sahnesi’nde prömiyerini yapan oyun, babasının otoritesi ve disipliniyle yetişmiş, bu disiplin ve otorite kendisi için saplantıya dönüşmüş bir adamın hikâyesini anlatıyor.

'SEYİRCİ BU İŞİN EN BÜYÜK ÖDÜLÜ'

Oyunun ardından söz alan Uçurtmanın Kuyruğu’nun yönetmeni Barış Dinçel: “Çok mutluyum. Bu yolculuğa benimle çıkan bütün arkadaşlarımı kutluyorum. İyi ki yanımdalar diyorum. Sizleri de burada olduğunuz için çok seviyorum. Seyirci bu işin en büyük ödülü” dedi.

ZENGİN OYUNCU KADROSU

Müzik ve efekt tasarımını Emrah Can Yaylı’nın, dekor tasarımını Barış Dinçel’in, kostüm tasarımını Gamze Kuş’un, görsel tasarımını Mustafa Küçücük’ün, ışık tasarımını Osman Aktan’ın yaptığı fotoğraflarını Ahmet Çelikbaş’ın çektiği oyunda Ali Yoğurtçuoğlu, Gün Koper rol alıyor.

SAHNE ALMAYA DEVAM EDİYOR

Oyun, 30 Mart-1 Nisan, 5-8 Nisan 2023 tarihleri arasında Müze Gazhane Prof. Dr. Sevda Şener Sahnesi’nde.

UÇURTMANIN KUYRUĞU

Çocukluğu babası tarafından otoriteyle bezenmiş, sıkı bir disiplinle yetiştirilmiş, bu disiplin ve otorite kendisi için saplantıya dönüşmüş bir adam, hayatına son vermeye karar verir. İntihar mektubunu yazıp bitirdiği an kapı çalar. Karşısında ilk defa gördüğü, tanımadığı bir misafir vardır. Gelen adam hayatına ve tüm çocukluğuna dair her şeye hâkimdir. Zaman geçtikçe sohbet ilgi çekici bir hal alır. Etkileyici bir iç hesaplaşma başlar.

(KAYNAK)