SBK Holding, sosyal medyada manipülasyon amaçlı açılmış aldatıcı, yanıltıcı hesaba ilişkin internet sitesinden bir açıklama yayınladı.

SBK Holding'in açıklaması şu şekilde:

"Twitter’da manipülasyon amaçlı açılmış aldatıcı, yanıltıcı hesap hakkında açıklamazdır.

Bir süredir Twitter sosyal medya platformu üzerinden  sahte bir hesapla yapılan yayının yegâne amacı, gerçekleri eğip bükmek suretiyle  manipülatif algı oluşturmak ve bu algı sayesinde gerek kamuoyu, gerekse çeşitli kurum ve kuruluşları üzerinde  baskı yaratmaya çalışmaktır. Sahte bir hesap kullanılmasının temel amacı ise suç niteliği taşıyan eylemlerin sorumluluğundan kaçınmaktır. SBK Holding ve Sezgin Baran Korkmaz bugüne kadar doğrudan ya da avukatları aracılığıyla herkes tarafından bilinen iletişim kanalları üzerinden açıklamalarda bulunmuş, kimliği belirsiz mecralar ya da kişiler üzerinden hiçbir faaliyet gerçekleştirmemiştir. 

Şeffaflıktan uzaklaşıp karanlığa çekilenler ve yönlendirme amacı ile hareket edenler iddia ettikleri gibi temiz toplum amacına değil aksine bir takım çıkar çevrelerinin menfaatlerine hizmet etmektedir.

'DELİ SAÇMASI'

Bu hesabın iddiaları maddi gerçeklerden tamamen uzak olduğu gibi  en hafif hali ile  “deli saçması” bir hale dönüşmüştür. Kim tarafından, nerede, nasıl yazıldığı belli olmayan ve ortaya herhangi bir belgeye dayalı iddia da koyamayan, özü itibariyle suç olan ve Sezgin Baran Korkmaz’a yönelik olarak düzenlenen itibar suikastının manipülasyon ile yaratılacak *sansasyonel etkisini arttırma amaçlı olarak bir liste tertip edilmiş ve sansasyonel etkiyi arttırma olasılığı olduğu düşünülen ilgili, ilgisiz pek çok isim bu listeye dahil edilmiştir. Belli ki bu listeyi kurgulayanların bu isimler ile sürdürmekte oldukları başkaca husumetleri de bulunmaktadır ve akıllarınca bu manipülasyon girişimleri ile hem Sezgin Baran Korkmaz’a hem de basın mensubu, işadamı, kamu görevlisi ve avukat kişilere aynı anda itibar suikastı gerçekleştirmeyi hedeflemektedirler. 

'SEZGİN BARAN KORKMAZ'IN KAMU İLE YAPTIĞI HİÇBİR İŞİ YOKTUR'

Değerli kamuoyu ile çeşitli vesileler ile pek çok kez paylaştığımız üzere Sezgin Baran Korkmaz’ in kamu ile yaptığı hiçbir işi yoktur. Bir tek kamu ihalesi ihale almamış, kamu ile doğrudan ya da dolaylı başkaca hiçbir ilişkisi olmamış, kamu bankalarından kredi kullanmamış, kamu kaynaklı hiçbir fonlama sürecinin içinde olmamıştır. 

Sezgin Baran Korkmaz yaptığı işi hemen her televizyon programında, hemen her söyleşide, her ortamda paylaşan bir kişidir. Ekonomik gücünü yitirmiş şirketleri satın alma işini yaptığını her yerde beyan etmiş ve bu vesile ile yaptığı yatırımlarının tamamının gerek yatırım yapılma süreçleri gerekse yatırım yaptıktan sonra şirketlerin etkin hale getirilmesine ilişkin uygulanan iş modellerini, tüm yasal süreçleri gizli saklı olmaksızın kamuoyu ile paylaşmıştır. 

Ayrıca bu süreçlerin hepsi yasal yollardan kolaylıkla izlenebilir durumdadır. Zira tüm düzenleyici, denetleyici otoritelerin ve bağımsız denetçilerin raporlarının tamamı incelenmiştir. Bankalardan ödenemeyen borç dosyalarının satın alınması işlemeleri ya da şirketlerin satın alınması süreçleri bankalardaki bunlara ilişkin hesap hareketleri, ticaret sicil işlemleri ve diğer tüm sicil işlemleri bu tür sistemlerde hiç bir kısıtlama olmaksızın açıkça durmaktadır. Yapılan tüm işlemler ticaretin, yatırım yapmanın olağan akışına uygun şekilde yapıldığı için gizlenmesine saklanmasına ihtiyaç duyulmayacak şekilde her türlü sicilde açıkça yayınlanmıştır. İddia edildiği yapılan işlemleri gizlemek, örtmek, perdelemek veya farklı göstermek gibi bir amaç olmamıştır. Dolayısı ile böyle bir amacı destekleyecek hiçbir özel ilişkiye de hiçbir zaman ihtiyaç duyulmamıştır. 

Peki, bu sahte hesap ve onu kullanan yada kendisini kullandıran kendisine medya mensubu sıfatını yakıştıran, ancak benzeri konularda daha önce çeşitli yaptırımlara uğramış olan kişiler neden bu konunun üzerinde bu kadar durmaktadırlar? Belli ki bu sahte hesabın arkasında duran, bu manipülasyon amaçlı girişime kaynak sağlayan, fonlayan kişi ya da kişiler bulunmaktadır. 

'ER YA DA GEÇ ORTAYA ÇIKACAKTIR'

**Öncelikle şu bilinmelidir ki suç niteliği taşıyan fiillerin kimler tarafından gerçekleştirildiği ve bu temelsiz bilgilerin kimler tarafından kamuoyuna sunulduğu er ya da geç ortaya çıkacaktır. *

Şirketimiz ve Sezgin Baran Korkmaz vekilleri hakaret ve iftira içeriği taşımayan, yanlış ve temelsiz bilgileri kullanmayan tüm medya mensuplarının haber, basın ve ifade özgürlüklerine sonuna kadar  saygılıdır. 

'YASAL HAKLARIMIZI SONUNA KADAR KULLANACAĞIZ'

Ancak kişilik haklarına saldırı ve ceza kanunu anlamında suç teşkil  eden, adil yargılanma hakkını etkilemeye dönük ve masumiyet karinesini hiçe sayan fiil ve açıklamaları gerçekleştiren yada katkı sunan kişi yada kişiler hakkında yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı da kamuoyu ile paylaşmak isteriz. Adalete, Hukuka ve bağımsız yargıya olan güvenimiz tamdır.
Saygılarımızla"