Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak müjdeli haberi verdi. 18-30 yaş arası gençlerin ücretsiz konaklamasını sağlayan Seyahatsever projesi başlıyor. Bakan, konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İşte Seyahatsever projesi başlangıç tarihi ve bitiş tarihi...

Seyahatsever projesi başlıyor

Seyahatsever Projesi Başlıyor

Müzekart GNS ve Seyahatsever projelerinin başladığı dönemlerde gençlerin yoğun ilgisini topladığını söyleyen Bakan, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

İzmir'de 2 kişinin hayatını kaybettiği elektrik çarpmasında tanık ifadeleri belli oldu İzmir'de 2 kişinin hayatını kaybettiği elektrik çarpmasında tanık ifadeleri belli oldu

"Gençlerimiz, bu projelerle 2 yıldır ülkemizin dört bir yanını özgürce geziyor, tanıyor, keşfediyor. İnanılmaz bir ilgi ve memnuniyet var ve bu da bizi çok mutlu ediyor. Bu yıl da heyecanla bu haberi beklediklerini biliyoruz. Onları daha fazla bekletmeden müjdeyi veriyoruz. 19-25 yaş arası gençlerimize Türkiye’de bulunan müze ve ören yerlerini ücretsiz gezip görme ve keşfetme olanağı sağlayan Müzekart GNS 1 Temmuz’da, GSB yurtlarında yaz döneminde 18-30 yaş arası gençler için ücretsiz konaklama imkanı sunan Seyahatsever projemiz ise 8 Temmuz itibariyle başlıyor"

Müzekart GNS'den faydalanmak isteyenlerin www.muzekartgns.com sitesi üzerinden başvurusunu yapabileceğini söyleyen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, 30 Eylül'e kadar müze ve örenyerlerinin bedava gezilebileceğini iletti.

Seyahatsever projesi başvuru şartları

Seyahatsever Projesi Başvuru Şartları

Gençlere ücretsiz konaklamalı tatil imkanı sunan Seyahatsever projesi hakkında konuşan Bakan Bak, şunları söyledi:

“Gençler arasında çok popüler olan ve talep gören Seyahatsever projemizde Bakanlığımız bünyesinde Türkiye’nin 81 ilinde bulunan yurtların kapılarını milyonlarca gencimize açıyor; yaz döneminde de onlara ikinci bir yuva oluyoruz. Bu kapsamda, deprem bölgesi hariç illerimizde 1 kız ve 1 erkek yurdumuzu yaz döneminde gençlerin hizmetine tahsis ettik. Projeden faydalanmak isteyen 18-30 yaş arasındaki gençlerimiz, 444 0 472 (ALO GSB) numaralı çağrı merkezimizi en az bir gün öncesinden arayıp rezervasyon yaptırarak diledikleri ildeki GSB yurtlarında 5’er gün süreyle ücretsiz konaklayabilecekler. Projemiz 8 Temmuz’dan 25 Ağustos 2024 tarihine kadar devam edecek"