Sunuculuğunu Gökay Kalaycıoğlu'nun yaptığı YouTube'ta yayınlanan 'Haber Bahane' programına konuk oldu.
Oyuncu, dansçı ve sunucu olan Sibel Gökçe, daha 8 yaşında babasının en yakın arkadaşı tarafından cinsel istismara uğradığından, sokaklarda yaşadıklarından, aldığı ahlaksız tekliflerden, annesini ve onun yasak aşk yaşadığı kişiyi öldürdüğünden, cinsellikle ilgili sıkıntılarından bahsetti.

860-503

'DANSÖZ OLMAK İSTEMİYORDUM'
"Babamdan sonra aile içinde şiddet olayları yaşandı. O zaman Allah benim hayatımdan bunları aldıysa benim burada yaşayacak bir hayatım yok, benim başka bir hayatım olmalı demiştim. Sonra da kendimi sokaklara attım. 15 yaşından 18 yaşına kadar firariydim. 
8 kere falan evden kaçıp geri döndürüldüm. 18 yaşından sonra kardeşlerimi de yanıma aldım. Kendimi sokağa atmam salaklık, ergenlik travması diyelim. Yaptıklarımı tasvip etmiyorum. Keşke konforlu bir aile hayatım olsaydı. Babam öldükten sonra benim için hiçbir şey kalmadı. Sadece canım ne istiyorsa onu yaşadım. Dansöz olmak istemiyordum ama mecburiyetten oldum" diye bahsetti programda.


'ANNE VE BABAMI SEVEMEDİM AMA KÖPEĞİMİ ÇOK SEVDİM'

Kalaycıoğlu'nun "Hiç intihar etmeyi düşündün mü?" sorusuna ise Sibel Gökçe, şöyle devam etti: 

"İntihar etmeyi düşündüm. Engelli bir köpeğim vardı. İntihar etmek ve gitmek istedim. Köpeğim ortada kalmasın diye ikimizin hayatını sonlandırmayı düşündüm. Sonra arkadaşımı kaybettim. Köpeğimi kaybetmek çok ağır geldi. Anne ve babamı sevemedim ama köpeğimi çok sevdim, onu unutamıyorum. Köpeğimin ölümü bana çok ağır geldi." şeklinde cevapladı.

'BUNU HERKES YAŞIYOR'

Netflix’e dizinin oyuncusundan ‘Şahmaran’ eleştirisi Netflix’e dizinin oyuncusundan ‘Şahmaran’ eleştirisi

Sokakta yaşadığı sıkıntılı günleri anlatmaya devam eden Gökçe, "Sokakta çok şey yaşadım. Sokaklarda uyuduğum günler oldu. Elimdeki parayı harcadıktan sonra dans etmeyi bilmeden dansözlük yapmaya başladım. Bir kadınla tanıştım o beni bu mesleğe aldı. Onun ekibinde dans etmeye başladı. Çocukluğumdan beri çok cinsel istismara uğradım. 8 yaşındayken babamın yakın arkadaşı tarafından cinsel istismara uğradım. Bunu herkes yaşıyor" dedi

'DOKUNMAK BİR İSTİSMARDIR'

Sibel Gökçe, sözlerini şöyle tamamladı: 

"Yaşadıklarımdan dolayı cinsellikle ilgili bazı şeylerden nefret etmeye başladım. Cinsellikle alakalı sıkıntılarım var. Bu sorunu sorguladığımda altından 8 yaşında yaşadığım istismar çıkıyor. Dokunmak da bir istismardır. İlk sağlıklı cinsel ilişkimi 19 yaşında yaşadım. 20'li yaşların sonunda da bu konuyla ilgili destek aldım."