Daha önce de tehdit ve şantaj davasıyla ilgili yargılanarak hapis yatan Sibel İdir hakkında şikayetler bitmiyor.

ŞANTAJ MALZEMESİ BİTMİYOR

Superkulup.com'un haberine göre, iş insanlarına tehdit ve şantaj suçlamasıyla hala yargılanan Sibel İdir’in evinde polis dijital materyallere el koymuştu. İnceleme yapılan İdir’in 2 adet cep telefonunda yaklaşık 181 bin fotoğraf ve 47 bin video ele geçirildi. Sibel İdir’in cep telefonlarında ele geçirilen görüntülerin bir bölümü birlikte olduğu insanların müstehcen fotoğraf ve videolar olduğu ortaya çıktı.

İzmir'de ayakkabı atölyesinde iki kişi ölü bulundu İzmir'de ayakkabı atölyesinde iki kişi ölü bulundu

İŞ İNSANI MAHKEMEYE BAŞVURDU

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü davada İdir’in yakından tanıyan tanığın ifadesine göre İdir’in cep telefonlarında 8 tanınmış işadamının uygunsuz resimlerinin bulunduğu ve bunlardan birininde Denizli’li işadamı V.T. ye ait olduğu öne sürüldü.

Davada adı geçen Denizli’li iş adamı V.T.’nin İdir’in cep telefonlarında ele geçirilen uygunsuz içerikler için mahkemeye başvurduğu ve İdir’in cep telefonunda bulunan kendisine ait resimlerin imha edilmesi için mahkemeye başvurduğu ortaya çıktı.

DAHA ÖNCE DE HAPİS YATMIŞTI

Daha önce de tehdit ve şantaj davasıyla ilgili 20 gün Bakırköy Kadın Tutuklu Cezaevinde hapis yatan Sibel İdir, denetimli olarak serbest bırakılmıştı. Sonra da yurtdışı çıkış yasağı koyulmuştu.

NE OLMUŞTU?

Bir iş adamının resmini Sibel İdir, borsa manipülasyon çetesi olarak bilinen K.A. ve E.Ç. ye 1 milyon lira karşılığında satmış ve iş adamına bu çete tarafında şantaj yapılmıştı.
İş adamı İstanbul Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmuş ve Sibel İdir tutuklanmıştı. Diğer çete üyeleri polis aramalarına rağmen bulunamamıştı. İdir 20 gün Bakırköy Kadınlar Cezaevinde kalmış ve sonra yurtdışı çıkış yasağı koyulmuştu.

İdir çete üyeleri K.A. ve E.Ç. nin yönlendirmesiyle iş adamına iftira atmıştı. Sonrasında ses kayıtları ortaya çıkmıştı. Sibel İdir ve çete üyelerine  iftiradan dava açıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma sürüyor.