Sinan Ateş cinayetiyle bağlantılı olarak adı geçen eski MHP'li vekil Olcay Kılavuz hakkında önemli bir gelişme yaşandı. MHP, Kılavuz’un görevine son verdi. Kılavuz, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili olarak kendisini, "Her şeyden evvel böyle şerefsiz bir olayın içerisinde bulunacak kadar şerefsiz biri değilim" diyerek savunmuştu.

Halktv'den Seyhan Avşar'ın haberine göre Kılavuz’un gündem olan açıklamaları Devlet Bahçeli'yi kızdırdı. MHP’nin Meclis’teki Grup Danışmanlığını yapan Kılavuz’un görevine son verildi. 

Kılavuz, açıklamasında “Bu şerefsizliklerin içerisinde bizim yer bulmamızı çeşitli saldırı, çeşitli ithamlarla bizi bu olaylara çekmek istiyorlar. Bu olaydan en çok üzülen ve en çok mağdur olan kişi benim. Namusum ve şerefimle ülkü ocakları gibi bir kurumda uzun yıllar görev yapmış ve kendisinden sonra ülkü ocakları genel başkanlığı yapmış birisinin böylesi menfur bir saldırıya maruz kalmasına ne rızamız olabilir, ne de içinde olabiliriz, ne de böyle bir şey isteriz. Bu çok korkunç bir şey. Hatta alçakça” ifadelerini kullanmıştı.

Tahliye talebi reddedilen Dilan Polat avukatıyla yollarını ayırdı Tahliye talebi reddedilen Dilan Polat avukatıyla yollarını ayırdı

MHP lideri Devlet Bahçeli ise dün yaptığı açıklamada Sinan Ateş cinayetini haberleştiren kurum ve kuruluşları hedef almıştı. Bahçeli konuşmasında Sinan Ateş’in adını geçirmemişti.