Yabancı okul krizi büyüyor! 2 Alman okulu, Türk öğrenci alımını durdurdu Yabancı okul krizi büyüyor! 2 Alman okulu, Türk öğrenci alımını durdurdu

Ankara'da suikaste uğrayarak hayatını kaybeden eski ülkü Ocakları genel Başkanı Sinan Ateş'in annesi Saniye Ateş, ablası Selma Ateş, CHP Genel Merkezi'nde Özgür Özel ile görüştü.

Sinan Ateş'in davasında 5. celse gerçekleşti. Tutuklu yargılanan 22 sanıktan 10'u tahliye edildi ve duruşma savcılık mütalaası için 19 Temmuz'a ertelendi.

ANNE SANİYE ATEŞ: BU SİYASİ BİR DAVADIR

CHP Lideri Özgür Özel ile görüşen Sinan Ateş'in annesi Saniye Ateş açıklama yaptı.

Ateş, "Oğul dedim, benim kimsem yok benim oğlumun katillerini bulun. Bunu adi bir davaya çeviriyorlar. Oğlumun katillerini aramak zorunda kaldım. Bu yaştan sonra da bana bu düştü. Üstünü kapatmaya çalışıyorlar. Sanki suçlu bizmişiz gibi. Bu siyasi bir davadır. O torbacılar yapmadı bu cinayeti. Arkalarını yasladılar. Bir an önce kapatalım istediler. Ölene kadar bu davanın peşine düşeceğim. Böyle bir siyasi dava olmaz. "

Saniye Ates2

"İKİ TORBACIYA VERİLECEK CEZA..."

Davaya ilişkim konuşan Selma Ateş de, "Biz 19 Temmuz'da adalet bekliyoruz. Bizim değil Türk milletinin canı yandı. Bu mücadeleden yılmayacağız. Biz isim verirken hakimlerin bizi susturması acı verici. Biz isimleri verdik. İki torbacıya verecek ceza bu cinayeti aydınlatmaz" dedi.