Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin grup toplantısında yaptığı açıklamaya sert yanıt verdi. MHP Lideri Bahçeli’nin “Bize operasyon çekiliyor” sözlerine “Eğer bir operasyon çekiliyorsa çekenler bu ve benzer delillerle suçu sabitlenmiş olanlardır” dedi. Ateş, "Bu asil millet yakanızdan düşmeyecek, peşinizi bırakmayacak" diyerek "Ok, yaydan çıktı bir kere" dedi.

Hazırlanan 145 sayfalık iddianamede ifadesine yer verilmeyen Ayşe Ateş (40), eşi Sinan Ateş (40) cinayeti ile ilgili dikkat çeken bir mesaj paylaştı. Twitter (X) hesabında paylaşım yapan Ateş, Bahçeli’nin önceki gün MHP grubunda yaptığı açıklamaya karşılık verdi.

Bahçeli açıklamasında Sinan Ateş davasının bir an önce açılmasını isteyerek “Bakalım hukuki süreç Ankara'da mı bitecek yoksa Pensilvanya'ya mı dayanacak hep beraber göreceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

"KURUMSAL ARAÇLARI KATİLLERE TAHSİS ETTİLER"

Ayşe Ateş ise anılan açıklamaya yönelik yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Bize operasyon çekiliyor, deniliyor. ‘Pensilvanya’ deniliyor. Eğer bir operasyon çekiliyorsa çekenler bu ve benzer delillerle suçu sabitlenmiş olanlardır.

Kurumsal araçları katillere tahsis edenlerdir. ‘Onun kalemini kırdık’ diyerek sağa sola elçi yollayanlar, birbirine mesaj atanlardır. Nereden aldığı belli olmayan bir güçle Özel Harekât polislerini torbacılara şoför yapanlardır.

'DEVLETE KAFA TUTTULAR'

Külliye'nin 1 km ötesinde, AK Parti Genel Merkezi'nin dibinde, sanki devlete kafa tutarcasına; bu ülkenin iki kız çocuk sahibi, işinde gücünde şerefli bir akademisyenine gözünü kırpmadan kıyanlardır. Size operasyon çekenleri görmek için demir parmaklıkların ardına, ayaklarınızın altına bakın. Çünkü bir kısmı tutuklu, bir kısmı da yargının önüne çıkmaktan kurtulmak için hâlâ ayaklarınıza kapanıyor.”

Gnh9I Txmaav7 C

06 plaka Audi marka araç, cinayetin işlendiği gün Ankara'dan İstanbul'a geldi.

AYŞE ATEŞ: OK YAYDAN ÇIKTI BİR KERE!

Hazırlanan 145 sayfalık iddianamenin içi boş olduğunu kaydeden Ayşe Ateş “İçi boş kâğıt parçasını önümüze koyarak adaletin tecellisini önlemeniz, gerçek suçluları kamuoyundan saklamaya yönelik hamleleriniz nafile. Çünkü bu davanın savcısı yüce Türk milleti. Bu asil millet yakanızdan düşmeyecek, peşinizi bırakmayacak. Nereye kaçarsanız kaçın, hangi deliğe saklanırsanız saklanın sizi bulup çıkaracak, sizi alıp getirecek. Ok, yaydan çıktı bir kere” ifadeleri kullandı.

Gnh9I Uw8Aez5Oq

Mesajının sonunda “Kaçınılmaz sonla barışın” ifadesini kullanan Ateş “Bazı yorumları okuduğumda, bazı paylaşımlara baktığımda ne yazık ki bir kesimin, gözünün önündeki bunca delile rağmen, hâlâ Platon'un mağarasından çıkamadığını görüyorum. Zincirlerinizden kurtulun, yalanı kutsamayın, gerçeği kucaklayın. Kaçınılmaz sonla barışın” dedi.

Gniami7X0Aabih0

Ayşe Ateş'in paylaştığı mesajda Ahmet Yiğit Yıldırım'ın da olduğu bu kare yer aldı.

TETİKÇİ O ARAÇLA İSTANBUL’A GETİRİLDİ

Ayşe Ateş, bir diğer mesajında ise Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın kullanımında olan bir aracın fotoğrafına ilişkin bir mesajı paylaştı. 06 plakalı Audi marka araç ile, tetikçi Eray Özyağcı’nın Ankara’dan İstanbul’a getirildiği iddia ediliyor. Anılan aracı kullanan Emre Yüksel ile Tolgahan Demirbaş ise, Ateş davası kapsamında tutuklu durumda. Her iki isim de Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde yönetici konumunda.