CHP'li vekil Almanya’ya yardım kolisi gönderdi

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Erdoğan’ın "Almanya ve Fransa’da kuyruklar var, yiyecek bulamıyorlar" açıklamasından sonra, tepki olarak Almanya’ya gıda yardımı kolisi gönderdi.

Siyaset 12.10.2021, 20:00
CHP'li vekil Almanya’ya yardım kolisi gönderdi

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “Almanya ve Fransa'da kuyruklar var, yiyecek bulamıyorlar. Hamdolsun Türkiye'de böyle bir durum yok” açıklamasının ardından Almanya'ya göndermek üzere gıda yardımı kolisi hazırladı.

CHP milletvekilinden Almanya'ya yardım kolisi - Yeni İstiklal

© Fotoğraf / CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi Almanya'ya yardım kolisi gönderdi.

Yardım kolisini Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği’ne kargoyla gönderen Hakverdi, şunları söyledi:

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan kamuoyuyla paylaşımında Almanya ve Fransa'da kıtlık olduğunu yiyecek bulamadıklarını, Türkiye'de ise böyle bir sıkıntı olmadığını söylemişti. Biz de elimizden geldiğince, karınca kararınca bir yardım kolisi hazırladık ve Almanya Büyükelçiliği aracılığı ile bu koliyi göndermeye karar verdik.

CHP milletvekilinden Almanya'ya yardım kolisi - Son dakika haberleri

© Fotoğraf / Sözcü- CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi'nin gönderdiği yardım kolisi

İTHAL MERCİMEK VE NOHUT

Sözcü'de yer alan habere göre, yardım kolisinin içinde Kanada'dan ithal kırmızı mercimek, Hindistan'dan ithal nohut, makarna, pirinç, bulgur, salça, zarar ettirilen Çaykur'un çayı, fabrikaları satılan şeker var.

Koliyle birlikte büyükelçiye bir mektup da gönderen Hakverdi şunları yazdı:

“Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın dediğine göre Almanya'da kıtlık varmış, kuyruklar oluşmuş. Bu zorlu süreçte Almanya'daki duruma kayıtsız kalamadık. Bu gıda kolisini ihtiyacı olan bir vatandaşınıza verilmek üzere size gönderiyorum. En derin saygılarımı sunarım.”

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu