Erdoğan: Meşru olmayan yollara tevessül ediyorlarmış

Adıyaman'da halka hitap eden Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "bir şeyler duyuyorum. Besni bize kırgın mı ya? Var mı öyle bir şey? Bir şeyler yapıyorlarmış. Meşru olmayan yollara tevessül ediyorlarmış. Bak şunu söyleyeyim; şunu bilin... Bizim trenden inenler bir daha bu trene binemeyecekler. Bu davaya ihanet edenler bu davanın saflarında yer alamazlar" dedi.

Erdoğan: Meşru olmayan yollara tevessül ediyorlarmış

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

"BİR ŞEYLER DUYUYORUM... MEŞRU OLMAYAN YOLLARA TEVESSÜL EDİYORLARMIŞ"

İnşallah Kahta gene rekor, ondan sonra biz Kahta'dayız. Sincik var, Samsat var. Ama bir şeyler duyuyorum. Besni bize kırgın mı ya? Var mı öyle bir şey? Bir şeyler yapıyorlarmış. Meşru olmayan yollara tevessül ediyorlarmış. Bak şunu söyleyeyim; şunu bilin... Bizim trenden inenler bir daha bu trene binemeyecekler. Bu davaya ihanet edenler bu davanın saflarında yer alamazlar. 

Besni'de kulağıma kirli haberler geliyor. Buna üzüldüm. İnşallah Besni'de Besnili kardeşlerim oradaki çevrilen bu çirkin, kirli oyunları sandıkta düzeltecek. Biz de inşallah bu oyunu oynayanlara sandıkta bunun hesabını soracağız. Benim Besnili kardeşimin iradesi parayla satın alınamaz. Onu parayla satın almaya çalışanlar da bunun hesabını verecek. Ne nedir bunu biliyoruz. Şuanda AK Parti'de yer bulamayan ya da aday olamayanlar nereye gidiyor? Malum, ya İP'e gidiyor ya SİP'e gidiyor. Pazar günü hesabını soracaksınız.

"BUNLARA 31 MART'TA OSMANLI TOKADINI SANDIKTA ATMAMIZ LAZIM"

Bay Kemal'de utanma yok. Geçen 'Başörtüsü sorununu ben çözdüm' diyor. Sen neyi çözdün?

Okullarda artık başörtüsü sorunumuz yok.

31 Mart'ta biz, siz, hepimiz sorumlulukla hareket edeceğiz.

Bunlara 31 Mart'ta Osmanlı tokadını sandıkta atmamız lazım.

9 kişinin idam edildiği gün darbecilerin elini sıkmak için kuyruğa giren Avrupalı siyasetçilere Türkiye'nin gücünü göstereceğiz.

Kongrelerinde bayrağımızı asmayan bölücülere, İstiklal marşımızı okumaktan utanan CHP'li gafillere sandıkta gereken dersi verecek miyiz? Şimdi Bay Kemal 'Böyle bir şey yok' der. İspat ederim ha. Onlar İstiklal marşı okuyor, adayı İstiklal Marşı okumadı. 

Az önce Van'daydık. Dün Ağrılı ve Muşlu kardeşlerimizle kucaklaştık. 56 ilimizi ve 24 ilçemizi ziyaret ettim.

Şimdi de İstanbul'daki Trabzonlular ile beraber olacağız.

Adıyaman, sizi üzen bizi üzmüş demektir. Çünkü bu dava millete hizmet davasıdır.

Seçimden seçime Adıyaman'a gelen olmadık. 8 kez Adıyaman'a geldim.

Dün bir mektup aldım. Bu mektupta bakıyorum genç kızlar, 9 tane genç kızımız 56 tane hatmi şerif indirmişler. 150 civarında çeşitli Yasin-i Şerifler okumuşlar. Bu bir aşk... Bu bir heyecan... Cumhurbaşkanına manen teşvik ediyor. Sizin isteklerinizi biz emir telakki ederiz. Adıyamanlı, Manisalı, Artvinli kardelenlerimiz müsterih olsun. Bu can bu tende oldukça bizim pusulamızı siz tayin edeceksiniz.

Laf ola beri gele yok. Bay Kemal, senin hücrelerine sinmiş yalan, yalan, yalan.

Bana aileme iftiralar attı. Geldi Meclis'te kağıtları salladı. Dava açtım ve şuanda Yargıtaf safhasında. İlk derecede davaları ailecek kazandık. 2.5 milyonu Yargıtay onayladığı takdirde Mehmetçik Vakfı'na hibe edeceğim. Bay Kemal bu parayı veremiyor, yardım sandığı kurdu, kendi vekilleri 5'er bin TL veriyor. Ben diğerleri için de aynı yola başvurdum. Bir tane hanımefendi var ona da 250 bin TL'lik dava açtım. Hangisi olursa olsun, hepsine dava... Gelen parayı da Mehmetçik Vakfı'na. Niye bu yalanları söylüyorsun? Ama bu adam bakar kör. 

 

ÖNE ÇIKANLAR

 • 1

  İBB'deki veri kopyalama işlemine 'yürütmeyi durdurma' kararı

  İstanbul 4. İdare Mahkemesi, Ekrem İmamoğlu'nun İBB veri tabanı kayıtlarının elektronik olarak kopyalanmasına yönelik talebine dair 'yürütmeyi durdurma' kararı verdi.

 • 2

  Yunanistan'dan dikkat çeken S-400 yorumu

  Yunanistan Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi almasının Ege bölgesindeki hava sahası kontrolü anlamında durumu tamamıyla değiştireceğini açıkladı. Yunanistan, S-300 hava savunma sistemi bulunduran NATO üyesi 3 ülke arasında yer alıyor.     

 • 3

  İstanbul'da 2 ajan yakalandı!

  Reuters haber ajansı duyurdu: Türkiye, pazartesi günü İstanbul'da 2 Birleşik Arap Emirlikleri( BAE) isitihbarat görevlisini casusluk suçlamasıyla gözaltına aldı. İstihbarat görevlilerden birinin Kaşıkçı cinayeti ile ilişkisi araştırılıyor.

 • 4

  Hizmet etmeye devam edeceğim

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, İBB Başkanı İmamoğlu'nun verilerin kopyalanması talimatına ilişkin, "Sayın İmamoğlu bunu yalanladıysa söyleyecek bir şey yok. Ortalıkta evraklar dolaşıyor. Birisi herhalde başkanın imzasını taklit etti, yazılı talimat yaptı. Eğer böyleyse bu daha vahim bir şey. Umarım böyle değildir. Ama bütün işleyişin hukukun içerisinde olması ve belediyedeki yöneticileri, çalışanları şüpheli gibi görmekten uzak davranması esas olmalıdır" dedi.

 • 5

  Meteoroloji uyardı! Haftasonu hangi bölgeler yağışlı?

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü iki bölge hariç yurt genelinde yağış uyarısında bulundu. İşte yağış beklenen bölgeler...

 • 6

  Ters kelepçe taktılar! McGregor böyle gözaltına alındı

  Son zamanlarda adı skandal olaylarla gündeme gelen dünyaca ünlü karma Conor McGregor dövüşçü hakkındaki kavga ve cinsel taciz suçlamaları nedeniyle gözaltına alındı. McGregor'un ters kelepçe takılarak gözaltına alınma anı görüntülendi.

 • 7

  İmamoğlu ve Erdoğan aynı camide

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, iş adamı Atalay Şahinoğlu'nun cenaze namazında buluştu. İkili, cuma namazının ardından cenaze namazı için birlikte saf tuttu.


DİĞER HABERLER

Bunu yaparsanız Türkiye demokrasi tarihine geçersiniz

'Komünist Başkan' özür diledi

İstanbullularla kutlama yapacağı tarih belli oldu

İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karşıladı!

'Seçmen artık kutuplaşma istemiyor'

AK Parti 'Mazbata iptali' hazırlığında!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çocuklar neden tırnak yer? İşte nedenleri...

Berat Kandili yapılacak ibadetler hangileri?

Bu fabrika böcek üretiyor!

Ekrem İmamoğlu talimat verdi!

İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karşıladı!

İmamoğlu ve Erdoğan aynı camide

Hasta oğulları için 5 yaşındaki kızlarını evlendirdiler

Ordu'da heyelan meydana geldi