Flaş iddia: Erdoğan'ın aday olmasına izin vermeyecekler

Siyasette 'erken seçim' ve '2023' tartışmaları sürerken Avrasya Araştırma'nın sahibi Kemal Özkiraz, Youtube canlı yayınında son dönemde gündemde olan bir iddiayı yineledi. Erdoğan'ın aday olmasına izin verilmeyeceğini söyleyen Özkiraz, muhalefetin 'erken seçim' çağrılarına iktidarın 2023'te yapılacak söylemlerle karşılık verirken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aday olamaması siyasette farklı tartışmaları da beraberinde getiriyor.

Siyaset 24.10.2021, 10:30 24.10.2021, 10:54
Flaş iddia: Erdoğan'ın aday olmasına izin vermeyecekler

Bir tarafta Erdoğan'ın 'erken seçim' ilan edeceği görüşü yer alırken diğer tarafta, Anayasa'da değişiklik yapılarak Erdoğan'ın seçimde aday olmasının önünün açılacağı iddia ediliyor. Son iddialardan biri ise Erdoğan'ın yerine bir başka ismin geçeceği yönünde. Avrasya Araştırma'nın sahibi Özkiraz bu konuda, Erdoğan'ın aday olmasına izin verilmeyeceğini ve yerine şu an aktif olan bir ismin geçeceğini öne sürdü.

'ERDOĞAN AK PARTİ'NİN EN KÖTÜ ADAYI'

"Erdoğan AK Parti'nin ve Cumhur İttifakı'nın çıkartabileceği en kötü, en zayıf aday. Bunu bu kardeşimiz iki yıldır söylüyor. Erdoğan'ın aday olmasının önünde anayasal engel var. Erken seçim olmaz ise anayasal engelin de ötesinde Erdoğan'ın etrafında bir ekip var. O ekip Erdoğan'ın kazanamayacağını artık net olarak görüyor. Emin olun Erdoğan'ın uyuklayan görüntülerini o ekip yayınlıyor.

Erdoğan'ın seçim kazanamayacağını görüyorlar. Çünkü bu seçim gündemini, bu seçimin belirleyicisinin bıkkınlık ve yılgınlık olduğunun farkında.

'ERDOĞAN'I ADAY OLMAMASI İÇİN İKNA EDECEKLER'

Erdoğan cumhur ittifakını çıkartabileceği en zayıf en kötü aday. O yüzden değişim vaat edebilecek, 'Bakın gençleşiyoruz. Reisimiz kenara çekildi. Reis'imiz arkamızda ama bundan sonra ülkeyi şu kişi ve bu ekip yönetecek' diyecekler. Bakın dediğim gibi bu kardeşiniz iki yıldır Erdoğan'ın Cumhur İttifakı'nın gösterebileceği en kötü aday olacağını söylüyor... Göreceksiniz Cumhur İttifakı içerisindeki müesses nizam Erdoğan'ı aday olmamaya ikna edecekler.

Erdoğan'ı aday olmamaya ikna ederler ise muhtemelen seçimde erken yapmayacaklar. Çünkü Erdoğan'ı iki türlü adaylığından niye vazgeçtiğini açıklayabilirler. Birincisi erken seçim olursa sağlık sebebiyle diyecekler. Erken seçim olması anayasaya göre iki dönem yaptığı için 'Sayın cumhurbaşkanımız çekiliyor diyeceği ya da YSK'dan cumhurbaşkanı aday olamaz' kararı çıkartacaklar. Zaten bu karar Anayasa'nın gereğidir. 

'HULUSİ AKAR CUMHURBAŞKANLIĞINA HAZIRLANIYOR'

Erdoğan'ın yerine kim geçecek derseniz o kişi Hulusi Akar. Aslında Hulusi Akar'ın uluslararası itibarı tabii ki Kemal Kılıçdaroğlu'yla, Ali Babacan'la Davutoğlu'yla  ya da Abfullah Gül ile kıyaslanamaz. Hiç şüphe yok. Ancak ancak belli ki NATO ve ABD çevreleri, Hulusi Akar'ı bu hükümetin içerisinde olabilecek son kişi olarak görüyorlar. O yüzden bir itibarı var. Yoksa çok iyi bir asker olduğundan dünyada çok tanındığından falan değil.

O yüzden Hulusi Akar çok ciddi bir ekip tarafından Cumhurbaşkanlığına hazırlanıyor, hem içeride hazırlanıyor, hem dışarıda hazırlanıyor. Fakat dediğim gibi bundan Erdoğan'ın rızası olduğunu düşünmüyorum ama Erdoğan'ı ikna edecekler. Erdoğan'ı nasıl ikna edecekler? Birincisi Erdoğan'ı anketlere inandıracaklar. Belli ki Erdoğan anketlere inanmıyorum dediğine göre, AK Parti'nin içerisinde AK Parti'nin yaptırdığı anketlerde Erdoğan kötü çıkıyor ki Erdoğan ben anketlere inanmıyorum diyor.

Erdoğan'a kazanamıyorsun, biz seni onursal cumhurbaşkanımız gibi onursal büyüğümüz gibi taşırız."

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu