ÖNE ÇIKANLAR

 • 1

  Su kuyusu açarken canlarından oldular

  Adana'da su kuyusunda mahsur kalan 4 kişinin cesedine ulaşıldı - Yeniden

 • 2

  Arazisine yapılan geçici yol sürekli olunca ulaşıma kapattı!

  Zonguldak'ta yaşayanTahsin Akman, 2014 yılında köyün ana yolunda meydana gelen heyelan sonrası kendi arazisinden geçici olarak açılan yolu muhtara kızıp trafiğe kapattı.

 • 3

  Bir çığlık daha: 'Ölmek istemiyorum belki de bunlar son mesajlarım'

  Türkiye'de yaşanan kadın cinayetleri son bulmazken şiddete maruz kalan ve ölümle tehdit edilen kadınlar, 'belki de ölmeden önce' seslerini sosyal medyadan duyurmaya çalışıyor. Bunlardan sonuncusu ise 2 çocuk annesi Seyhan Önem. Önem 2 yıl önce boşandığı eski eşinden, silahlı fotoğrafların bulunduğu ölüm tehditleri aldığını öne sürdü.

 • 4

  Mısır tezgahı elinden alınmaya çalışılan tezgahtar kendini yaktı

  Erzincan'da mısır satıcısı Yavuz P.'nin seyyar tezgahına zabıta ekiplerince el konulmak istendi. Tezgahını vermek istemeyen P., üzerine benzin dökerek kendini yaktı.

 • 5

  Kız arkadaşı evinde ölü bulunduğunda 'Alkollüydük düştü' demişti: Gerçek ortaya çıktı!

  Antalya'da Hatice Şimşek (30), erkek arkadaşı G.Ç.'nin (31) evinde ölü olarak bulunmuştu. Eve gelen ekiplerin yaşamını yitirdiğini gören ekipler ayrıca kadının vücudunda morluklar da tespit etmişti. Genç kadının ölümünün şüpheli bulunması üzerine G.Ç., gözaltına alındı. 11 ayrı suç kaydı olduğu belirlenen G.Ç., 'Alkollüydük, düştü' demişti. Ancak emniyette verdiği ifadede, ‘Alkol almıştık. Gece kavga ettik ve dövdüm. Sonra uyuduk, uyandığımda öldüğünü anladım” dediği öğrenildi. Genç kadının kesin ölüm nedeni otopsi sonrası ortaya çıkacak.

 • 6

  Değnekçilerin işgali devam ediyor!

  Türkiye'nin kanayan yaralarından biri olan değnekçi terörü, geçtiğimiz günlerde kendini yine göstermiş ve bir vatandaş bıçaklanmıştı. Birçok olayda şiddet görüntülerinin olmasına rağmen değnekçiler park eden insanlardan zorla para almaya devam ediyor.

 • 7

  Foça'da batan teknede flaş gelişme: 4 kişilik tekneye 9 yolcu almış!

  İzmir Foça'da dün tekne batmış ve 9 yolcudan 4'ü hayatını kaybetmişti. Kazadan 1'i ağır 4 kişi de kurtarılırken 8 yaşındaki küçük bir çocuk kaybolmuştu. Olayla ilgili flaş iddialar ortaya atılırken 4 kişilik tekneye 10 kişi binildiği ve can yeleğinin bulunmadığı iddia edildi. Öte yandan olaydan sonra yüzerek karaya çıkan tekne sahibi her yerde aranıyor.

Siyaset

Siyaset Haberleri

Kılıçdaroğlu'ndan Özgen Nama mesajı: Eşit hizmet getirecek

05.03.2019 15:42
Kılıçdaroğlu'ndan Özgen Nama mesajı: Eşit hizmet getirecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’da ilk seçim mitingini Sancaktepe'de yaptı. Kılıçdaroğlu konuşmasında Sancaktepelilere “Kimliği, inancı, yaşam tarzı ne olursa olsun her insan değerlidir, başımızın üstünde yeri vardır. Sancaktepe Belediye Başkan adayımız Özgen Nama, ayrımcı olmayacak, herkesin başkanı olacak, eşit hizmet getirecek” dedi. 

Miting öncesi Sancaktepeli iş insanları ve STK temsilcileriyle de buluşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun toplantılarına İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı, Onursal Adıgüzel, Aykut Erdoğdu ve İstanbul milletvekilleri Akif Hamzaçebi ve Mahmut Tanal da katıldı. Mitingin bitiminde ise, Kılıçdaroğlu, AKP’den CHP’ye geçen gençlere rozet taktı.

NAMA: BÜTÜN SANCAKTEPELİLERİN BAŞKANI OLACAĞIM

Binlerce kişinin katıldığı ve Sarıgazi’de gerçekleşen mitingte konuşan ve konuşması sık sık coşkulu sloganlara kesilen Sancaktepe Belediye Başkan adayı  Özgen Nama, “Sancaktepe’de eşit hizmet, temiz siyaset için değişim şart. Yoksullukla, işsizlikle, imar adaletsizliğiyle mücadele edeceğiz, ayrımcılığa ve eşitsizliğe son vereceğiz, Sancaktepe’ye marka değeri kazandıracağız” mesajı verdi.

Özgen Nama’nın söylediklerinden öne çıkan diğer başlıklar da şunlar oldu:

Bu kardeşiniz 30 yıldır Sancaktepe'de yaşayan sizden biri, içinizden biri. Sevgili kardeşlerim, biz Sancaktepe'de yoksullukla mücadele etmek için, işsizlikle mücadele etmek için, imar adaletsizliğini ortadan kaldırmak için geliyoruz.
Bütün Sancaktepelilerin Belediye Başkanı olmak için geliyorum.
Kamucu ve halkçı bir belediye olacağız. Sancaktepe'de bir caddenin sağ tarafı 3 kat, öbür tarafı 7 kat olmayacak.
Sancaktepe'de kooperatifçiliği öne çıkaracağız. Kooperatif marketleri kuracağız.
Her mahalleye kreş, her bölgeye Tıp Merkezleri kuracağız. 
Sancaktepe’yi üniversiteyle buluşturacağız, beton yerine yeşile önem vereceğiz

KILIÇDAROĞLU:  SANCAKTEPE’Yİ TÜRKİYE MARKASI YAPACAĞIZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise yaptığı konuşmada “herkese eşit hizmet götüreceğiz ama yoksula daha fazla hizmet götürerek pozitif ayrımcılık da yapacağız. Özgen Nama ile Sancaktepe'yi bir Türkiye markası yapacağız” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun öne çıkardığı başlıklar şunlar oldu:

Sancaktepe küçük bir Anadolu. 80 ilden insanların olduğu bir yer. Anadolu'yu nasıl büyütmek istiyorsak, Sancaktepe'yi de öyle büyüteceğiz. Özgen Nama, belediye başkanı seçildiği andan itibaren oy versin vermesin Sancaktepe'nin her metrekaresine hizmet götürecek. Bu bizim kültürümüzün emrettiği bir şeydir.
Hep birlikte, yeniden bu ülkede demokrasiyi inşa edeceğiz, birlikte çalışacağız, sen - ben demeyeceğiz, hep birlikte Türkiye'de demokrasinin güçlenmesi için mücadele edeceğiz.

Her şeye rağmen Sancaktepe'yi kendi kimliği ve kültürüyle İstanbul'un bir yüzük taşı haline getireceğiz. Sancaktepe'yi bir Türkiye markası yapacağız. 

Biz diğerleri gibi değiliz, vatandaşlarımız arasında ayrım yapmayız. Kimliği, inancı, yaşam tarzı ne olursa olsun her insan değerlidir, başımızın üstünde yeri vardır. Onlar vatandaşları ayırmak, bölmek istiyorlar. Biz Aşık Veysel'in, Mevlana'nın kültüründen geliyoruz. Kimseyi ayırmıyoruz. Kimseyi bölmüyoruz, kimseye hakaret etmiyoruz.

BİZ KAVGANIN DEĞİL, HUZURUN ADRESİYİZ

Bütün AKP'li kardeşlerime şunu söylemek istiyorum; Bu memlekette huzura ihtiyacımız var. Biz huzurun adresiyiz, kavganın değil. Biz bereketin adresiyiz, yoksulluğun değil.

Kavgadan kaçınacağız, herkesi seveceğiz, hizmet etmeyi bir vatanseverlik olarak düşüneceğiz. Özgen kardeşimizi dinlediniz, herkesin başkanı olacağım dedi. Eşit hizmet getirecek, Özgen Bey'den beklediğim bir şey var; bir mahallede yoksulluk varsa, fakirler varsa o mahalleye pozitif ayrımcılık yapacaksın. Onlara daha fazla hizmet götürüp yaşam standartlarını yükselteceksin. Sancaktepe'de hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek.

Çocuklar bizim evlatlarımız, daha iyi okullar da okuyacaklar. Gece yatarken karınları tok olacak. Normalde bir sınıfta 25-26 öğrenci olması lazım. Sancaktepe'deki okullarda neden 50 kişi var? Buranın da Kadıköy, Bakırköy gibi olma hakkı yok mu?

Bizim belediyelerde net asgari ücret 2200 olacak dedim. Bizim belediyelerde, 1 Ocak 2019’dan bu yana asgari ücret net 2200 lira. Özgen Başkan seçilecek, Sancaktepe Belediye Başkanı olacak ve asgari ücret net 2200 lira olacak 2020 lira değil. Nasıl bizim belediyelerde 1 Ocak’tan itibaren geçerliyse, Nisan aydına kadar 2020 – 2200 lira arasındaki farkı da ödeyecek.


 

SON EKLENENLER

Türkiye

O teknenin sahibi yakalandı!

Türkiye

Su kuyusu açarken canlarından oldular

Türkiye

Cam şişede torpil patlatan kardeşler hastanelik oldu!

Türkiye

Arazisine yapılan geçici yol sürekli olunca ulaşıma kapattı!

Dünya

Koronavirüs kız kardeşleri buluşturdu!

Türkiye

Bir çığlık daha: 'Ölmek istemiyorum belki de bunlar son mesajlarım'

Türkiye

Kız arkadaşı evinde ölü bulunduğunda 'Alkollüydük düştü' demişti: Gerçek ortaya çıktı!

Gündem

Atatürk'ün Kurban Bayramı videosu paylaşım rekorları kırıyor

Türkiye

Değnekçilerin işgali devam ediyor!

Sağlık

Koronavirüs sahile indi

Türkiye

Mısır tezgahı elinden alınmaya çalışılan tezgahtar kendini yaktı

Yaşam

Meteorolojiden hava durumu tahminleri

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir çığlık daha: 'Ölmek istemiyorum belki de bunlar son mesajlarım'

İzmir Menderes'te cehennem gibi yangın
İstanbullu dönüş yolunda!
Tuz Gölü pembeye büründü: Ortaya birbirinden güzel görüntüler çıktı!
Icon Beach Club farkıyla dikkat çekiyor!

DİĞER HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünya liderlerine bayram tebriği

İnce'den iddialara ilk yanıt!

Gelecek Partisi'nden 'istifa' çağrısı

Liderlerden bayram mesajı!

Sosyal medya düzenlemesi yürürlüğe girdi

Bahçeli'den Ayasofya tepkisi: En hafif tabirle soysuzluk

İzmir Menderes'te cehennem gibi yangın

Kabe'de sosyal mesafeli tavaf...