İstanbul Büyükşehir BelediyeBaşkanı Ekrem İmamoğlu’nun bayramda yaptığı Karadeniz turuna katılan gazeteciler tartışılmaya devam ediliyor. Gezi sırasında otobüste çekilen fotoğrafta Nagehan Alçı, Ertuğrul Özkök, Akif Beki, İsmail Saymaz, Özlem Gürses’in de aralarında bulunduğu gazeteciler vardı.

SOYLU’NUN DANIŞMANI AKİF BEKİ’Yİ HEDEF ALDI: ÇOK KAHREDİCİ BİR TABLO

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı Mazhar Yıldırımhan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İmamoğlu’nun gezisine katılan Akif Beki’yi hedef aldı.

Akif Beki’nin, Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olduğu dönemde Başbakanlık Basın Danışmanlığını yaptığını hatırlatan Yıldırımhan, şunları kaydetti:

“Hayatımın tamamını inandığım davanın ilke ve ahlak esaslarına göre yaşamaya çalıştım. Denge ve menfaat hesabı yapmadan hep bir serdengeçti şuuruyla hareket etmeye dikkat ettik. Dava sadakatini kişiler üzerinden değil ilkeler üzerinden sürdürmenin erdemine inandık.

Şahsiyet ve onurunu menfaatleri ile takas eden çok insan tanıdık. Ama bizim mahallemizin suyunu ve ekmeğini yiyip de karşı mahalledeki arkadaşların kucağına oturana da şahit olduk. Çok kahredici bir tablo. Yıllarca Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lidere basın sözcülüğü yaptıktan sonra, bu tablo savrulmanın, ilkesizliğin, kişisel hırslar ve nefretler üzerinden kimlerin kucağına tebessümle oturmak zorunda kalındığının acı ve ibretlik tablosudur. Üzülsek mi acısak mı bilemedim!...

Recep Tayyip Erdoğan'ın uçağından inip, kendi ilkelerinden vazgeçmeyen İsmail Saymaz’la İmamoğlu’nun kucağına oturan Akif Beki'nin eşi de İBB'nin ballı ihalelerinden payını aldı. Ne diyordu İmamoğlu İstanbul nimet nimet Köşelerinde mangalda kül bırakmayıp, nimete ballı nimete dadanmak!”