3 büyüklerde teknik direktörlerin yaprak dökümü

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş aynı anda teknik direktörsüz kaldı. Yeni hocaların kimler olacağı merak ediliyor.

Spor 10.01.2022, 14:53 10.01.2022, 15:25
3 büyüklerde teknik direktörlerin yaprak dökümü

Galatasaray'da 4. Fatih Terim döneminin sona ermesinin ardından Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş sezona ortasında teknik direktörsüz kaldı. 

Önce Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın ardından da Fenerbahçe'de Vitor Pereira ayrıldı. Beşiktaş'ı Önder Karaveli, Fenerbahçe'yi Zeki Murat Göle çalıştırıyor. Teknik direktörlerin yaprak dökümü Galatasaraylı Fatih Terim'le devam ediyor. Türk Futbolunda ilk kez 3 büyükler aynı anda hocasız kaldı.

KULÜPTEN YAPILAN RESMİ AÇIKLAMADA ŞU İFADELERE YER VERİLDİ: 

"Seçim döneminin hemen ardından, henüz mazbatamızı almadan yaptığım çağrıyla, sözleşmesinin içeriğini dahi sorgulamadan Galatasaraylılık duruşuyla göreve koşan; kulübümüzün geleceği için yönetim olarak inandığımız futbol stratejisinin başarısı adına taşın altına bizimle birlikte elini koyan 7446 sicil numaralı Divan Kurulu üyemiz Sevgili Fatih Terim Hocamızla karşılıklı olarak kararlaştırdığımız üzere, kendisi hali hazırda yürütmekte olduğu Teknik Direktörlük görevine bugün itibarıyla devam etmeyecektir. 
Galatasaray için birlikte yürüdüğümüz bu yolda, ülkemize ve kulübümüze sayısız büyük başarılar yaşatan; bu sezon da Avrupa'da hepimizi gururlandıran bir başarıya imza atan Galatasaraylı Fatih Terim'in fikir ve tecrübelerinden her zaman faydalanmaya devam edeceğiz. 
Fatih Hocamıza geçmişten bugüne yapmış olduğu büyük hizmetleri için başta yönetimimiz olmak üzere temsil etmekte olduğumuz Galatasaray Spor Kulübü ve camiamız adına teşekkür ederiz."

GENÇLEŞTİRME OPERASYONU YARIDA KALDI

Galatasaray kadrosunu gençleştirme çalışmaları yapan Terim'in planı yarıda kaldı. Cimbom'un kadrosunu maliyeti yüksek ve yaşlı oyunculardan kurtarıp daha genç ve potansiyelli oyunculara yönelten Terim, kadronun başarıya ulaşması için zamana ihtiyacı olduğunu belirtmişti.

YENİ TEKNİK DİREKTÖR KİM OLACAK?

Sarı Kırmızılılar'ın yeni teknik direktörünün kim olacağı merak konusu. Ayrılık haberiyle birlikte sosyal medyada Okan Buruk ve Igor Tudor isimleri Türkiye gündeminde ilk sıralara yükseldi. 

Yorumlar (0)
0
kısa sürelü kar yağışı