AK Parti ve CHP'liler Erman Toroğlu'na tepkide buluştu...

Erman Toroğlu'nun Gaziantep teknik direktörü Marius Sumudica'yı eleştirirken sarf ettiği "Böyle çingenelik olur mu... Affedersin çingenelik bu... Ne diyeyim, dilenci mi diyeyim ya" sözleri mahkemelik oluyor. İzmir'in AK Parti ve CHP'li Roman milletvekilleri suç duyurusunda bulunacak.

Spor 10.01.2021, 21:55
AK Parti ve CHP'liler Erman Toroğlu'na tepkide buluştu...

Erman Toroğlu'nun Gaziantep teknik direktörü Marius Sumudica ile ilgili sözleri Romanları ayağa kaldırdı. 

İzmir'in Roman kökenli milletvekilleri, çok sayıda Roman vatandaşla birlikte, yarın İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde Erman Toroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacak. 

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu ve AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

*Erman Toroğlu'nun Romanlara karşı yapmış olduğu hakaret ve aşağilayici ifadelerle ilgili, Roman Sivil Toplum Örgütlerinin öncülüğünde, CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle ve birçok milletvekilinin de katılımıyla 11.01.2021 Pazartesi günü İstanbul Çaglayan Adliyesi'nde saat 11.00'de suç duyurusunda bulunulacak ve saat 13.00'de ise pandemi kurallarına uyularak basın açıklaması yapılacaktır. Bu yapılan faşist davranışa karşı; tüm basın mensuplarını ve duyarlı vatandaslarımızı basın açıklamamıza bekleriz.

ERMAN TOROĞLU NE DEMİŞTİ?

Erman Toroğlu, Sumudica'yı eleştirirken, "O teknik adam var ya tam tiyatro. Böyle bir tiyatro görmedim ben. Burayı ne zannediyor? Böyle çingenelik olur mu ya, çingenelik... Affedersin, çingenelik bu... Ne diyeyim abi, ne taraftan tutsam o tarafa kötü gidiyor... Ne bileyim abi, ne diyeyim, dilenci mi diyeyim ya, dilenci diyeyim" ifadelerini kullanmıştı.

ÖZÜR DİLEMİŞTİ

Erman Toroğlu ayrıca, "Romanlardan özür dilerim de, çok severim onları ayrıca da... Ben benzetmeyi başka yerden yaptım" diye de eklemişti.


 

Yorumlar (0)
22
açık