Anadolu Efes tribünlerinde marşlı Migros eylemi

Anadolu Efes ve Pınar Karşıyaka'nı karşılaştığı basketbol maçı sırasında tribünden Migros işçilerine destek marşı söylendi.

Spor 17.02.2022, 10:35 17.02.2022, 10:51
Anadolu Efes tribünlerinde marşlı Migros eylemi

Sinan Erdem Spor Salonu'nda, yüzde 8'lik zam teklifini kabul etmedikleri için eylem yaptıkları için işten atılan Migros depo işçilerinin sesi yankılandı.

Gençlik Komiteleri üyeleri, Migros'un sahibi olan Anadolu Grubu'na ait Anadolu Efes basketol kulübünün Pınar Karşıyaka'yla oynadığı maçta tribünlerden direnen işçileri selamladı. 

Gençlerin "Direnen Migros depo ne istersen iste benden / İstersen kitleyelim kasaları Migroslarda / İstersen bıktıralım Özilhanı inadınla/ İstersen inletelim stadları sloganla!” sözlerini içeren marşı söyledikleri anlar sosyal medyada yoğun ilgi gördü.

Direnen Migros Depo işçilerinin üye olduğu  DGD-Sen de sosyal medya hesaplarından videoyu yayınlayıp gençlere destekleri için teşekkür etti:

"Saatlik sadece 4 TL, sadece 1 ekmek parası zam istediği için işten atılan 257 Migros depo işçisinin milyonlarca dostu, kardeşi var. Her an bunu yeniden görüyoruz. Teşekkür ederiz. @komiteler Dayanışmayla kazanacağız… #MigrosBoykot #MigrosaGitmiyorum"

Yorumlar (0)
19
az bulutlu