Bosna Hersek Rusya’yla hazırlık maçı oynayacak: Yıldızlar tepkili

Bosna-Hersek milli takımı ile Rusya arasında kasım ayında oynanması planlanan hazırlık maçı, Balkan ülkesinin en tanınmış iki oyuncusu Miralem Pjanic ve Edin Dzeko'yu öfkelendirdi.

Spor 11.09.2022, 14:27
Bosna Hersek Rusya’yla hazırlık maçı oynayacak: Yıldızlar tepkili

19 Kasım'da, yani Katar'daki 2022 Dünya Kupası'nın başlamasından bir gün önce gerçekleşecek olan dostluk maçının planları açıklandı. Barcelona, ​​Juventus ve Roma’nın eski süper starı Pjanic, maça karşı çıktı. Beşiktaş’ın eski oyuncusu Pjanic, "Kötü bir karar. Susuyorum. Futbol federasyonumuz ne düşündüğümü biliyor" dedi.

Rusya geçtiğimiz günlerde Eylül ayında Kırgızistan ve Kasım ayında İran ile dostluk maçlarını duyurdu. Milli takım, geçen Kasım ayında Hırvatistan'a yenildiğinden bu yana maç oynamadı.

‘MASUM İNSANLAR ACI ÇEKERKEN…’

Pjanic'in tutumu, Bosna-Hersek milli takımı tarihindeki en iyi milli golcü ve takımın kaptanı olan Inter’in yıldızı Edin Dzeko tarafından tekrarlandı. Dzeko, “Ben bu maçın oynanmasına karşıyım; Ben her zaman ve sadece barıştan yanayım. Masum insanlar acı çekerken bu maçı oynamak istemiyorum. Onlar için bu zor zamanlarda Ukrayna halkı ile dayanışma içindeyim” dedi.

Bosna Hersek Futbol Federasyonu, iki önemli oyuncusunun açıklamalarına henüz yanıt vermedi. (RT) 

Yorumlar (0)
17
açık