Burak Elmas'tan çok konuşulacak Fatih Terim çıkışı: Kızgınım

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Fatih Terim'e ilişkin "Kendisine karşı başta biraz kırgınlık hissediyordum ama artık kızgınım, Galatasaray adına kızgınım!" ifadelerini kullandı.

Spor 06.06.2022, 10:00
Burak Elmas'tan çok konuşulacak Fatih Terim çıkışı: Kızgınım

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, yaklaşan seçim öncesinde çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Kongrede aday olmayan Burak Elmas, bir önceki başkanlık seçimini Fatih Terim sayesinde kazandığına yönelik iddialara Vole YouTube kanalında yaptığı röportajda yanıt verdi.

Elmas, "Seçim döneminde kendime yakın gördüğüm bir insanın asla yakın olmadığını gördüm. Yeni yönetime güvenilecek ve güvenilmeyecek insanlar listesi verebilirim. Galatasaray'ı çiftlik benimsemiş insanların listesini verebilirim. İlk yapacağım iyilik bu olur. Bu seçim yarışında çok düzgün arkadaşlarımız da var. Genel Kurulu ben açacağım ve oy kullanacağım. Daha doğru bulduğum adayı şimdi söyleyemem şık olmaz" ifadelerini kullandı.

'STRATEJİ KURMALIYIZ'

Fatih Terim'le yollarını ayrılma noktasına nasıl geldiğini anlatan Burak Elmas, "Fatih Terim'in geçmiş Galatasaray'da yaşadığı dönemlerden çok farklı bir davranış sergiledim. Sonrasında yaptıklarıyla ilgili artık aynı hissiyatta olmadığımı söyleyebilirim. Mesaja 'hayırlısı olsun' dedim. Fatih Terim'le bizim ayrıldığımız esas yer ekip meselesiydi. Hocayla ben ilk konuştuğum zaman 'Galatasaray'da kişilere bağlı olmayan bir futbol stratejisi kurmamız lazım' dedim" dedi.

'FATİH TERİM'E KIZGINIM'

Başkan Elmas, “Fatih Terim'i görevden aldığınız için pişman mısınız?” sorusuna şu cevabı verdi: “Fatih Terim'le yolların ayrılmasının sadece saha içi sonuçlarla ilgili değildi. Fatih Terim'e artık duygularım kırgınlıktan kızgınlığa dönmüş durumda. Başta biraz kırgınlık hissediyordum ama artık o kırgınlığı hissetmiyorum. Kızgınım, Galatasaray adına kızgınım! Bana kızmalarının Galatasaray'a bir faydası yok. Bana karşı Galatasaray'a zarar verme pahasına bir mücadele verilirse ona kızarım."

Yorumlar (0)
25
açık