Deniz Naki 5 aydır tutukluymuş!

Deniz Naki 5 aydır tutukluymuş! Almanya''da yaşayan Türk futbolcu Deniz Naki''nin organize suç iddiasıyla beş aydır tutuklu olduğu ortaya çıktı. Naki''ye ve kurduğu organize suç çetesine şantaj ve uyuşturucu ticareti suçlaması yöneltiliyor.

Spor 24.12.2020, 16:37 24.12.2020, 16:37
Deniz Naki 5 aydır tutukluymuş!

Amed Sportif Faaliyetler takımında forma giyerken terör destekçisi paylaşımları ve açıklamaları nedeniyle hapis cezasına çarptırılarak ömür boyu futboldan men edilen ve Almanya'ya yerleşen Deniz Naki'den haber var.

Almanya'nın U21 takımında da oynayan, eski futbolcu Deniz Naki'nin, bir süredir yaşadığı Almanya'da geçen Temmuz ayından beri tutuklu olduğu anlaşıldı.

Aachen Savcılığı, isim vermeden 31 yaşındaki eski futbolcunun Temmuz ayından beri tutuklu olduğunu doğruladı. 

Savcılık sözcüsü Jan Balthasar, olayla bağlantılı biri 31 diğeri 43 yaşında iki kişinin tutuklu olduğunu, 31 yaşındaki kişinin Temmuz ayında gözaltına alındığını belirtti. Savcılık sözcüsü Balthasar, 43 yaşındaki kişinin ise geçen hafta gözaltına alındığını belirtti.

Sözcü Balthasar, söz konusu iki kişi hakkında, kazanç sağlamak amaçlı organize suç örgütü kurmak, şantaj ve uyuşturucu ticareti yapmak iddiasıyla soruşturma yürütüldüğünü belirtti. Balthasar, söz konusu iki kişiden birinin Türk-Alman çifte vatandaşı, diğerinin de Türk vatandaşı olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)
23
açık