Digitürk''ten kulüplere yanıt

Digitürk''ten kulüplere yanıt Digitürk, kulüplerle ilgili ödemelere dair bir açıklama yaparak, "Türk futbolunun gelmiş geçmiş en büyük yatırımcıyı olan Digiturk''e karşı Süper Lig ve 1''inci Lig kulüplerinin bu davranışını dayanaksız ve haksız buluyoruz" dedi.

Spor 18.12.2020, 18:25 18.12.2020, 18:25
Digitürk''ten kulüplere yanıt

Kulüpler Birliği Vakfı, bugün bir açıklama yayınlayarak, yayıncı kuruluş Digitürk'ün gerekli ödemeleri kulüplere yapmamasına tepki gösterdi. Bir açıklama yayınlayan Kulüpler Birliği Vakfı, "Mevcut belirsiz durumun sona ermesi ve kulüplerimizin sözleşme koşulları gereği hak ettikleri şartların yerine getirilmesi için gerekirse hukuk çerçevesinde ve benzeri tarzda aksiyonları alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Bu açıklamaya Digitürk sert bir yanıt verdi. O yanıtta şöyle denildi:

"YAYIN LİSANS BEDELİ TFF'YE ÖDENDİ"

* Öncelikle şunu net bir şekilde ifade etmek isteriz ki naklen yayın lisans haklarının tarafı Türkiye Futbol Federasyonu'dur. TFF, Digiturk tarafından yapılan ödemeleri alır ve kulüplere dağıtır. Buna göre Digiturk, 2020 - 2021 sezonunda bugüne kadar oynanmış tüm karşılaşmalara ilişkin naklen yayın lisans bedelini TFF'ye tam olarak ödemiştir.

* Öte yandan Digiturk, dünya çapında birçok yayıncının KOVID-19 salgını nedeniyle yapmayı reddettiği 2019 - 2020 sezonu naklen yayın lisans ödemesini, herhangi bir kesinti uygulamadan tam olarak yapmıştır. Ayrıca Digiturk ve TFF, karşılıklı mutabakat çerçevesinde, pandeminin yarattığı zorlukların üstesinden birlikte gelebilmek için, mevcut sezonun geri kalanına yönelik bir ödeme planı üzerinde çalışmaya devam etmektedir. 

"BU TÜR EYLEMLER BAŞTA KULÜPLERE ZARAR VERECEKTİR"

* Türk futbolunun gelmiş geçmiş en büyük yatırımcıyı olan Digiturk'e karşı Süper Lig ve 1'inci Lig kulüplerinin bu davranışını dayanaksız ve haksız buluyoruz. Türk futbolunun değerini ve markasını olumsuz etkileyeceği belli olan bu tür eylemler en başta kulüplere zarar verecektir. Buna rağmen, Türk futbol endüstrisinin paydaşlarıyla birlikte, ülke futbolunu yurt içi ve yurt dışında geliştirmek ve tanıtmak için tüm iyi niyetimizle çalışmaya devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

Yorumlar (0)
16
açık