Dilmen ikinci yarıyı değerlendirdi: "Antideprasan"

Dilmen''den flaş sözler: "Antideprasan" Spor yorumcusu ve eski futbolcu Rıdvan Dilmen, NTV''de yayınlanan spor programında Fenerbahçe - Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçının ikinci yarısını değerlendirdi.

Spor 18.12.2018, 08:26 18.12.2018, 08:26
Dilmen ikinci yarıyı değerlendirdi:

Dilmen'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

İlk yarıdaki tablodan sonra 5 ile 8. sırayı diyorduk ve ben hala aynı fikirdeyim. Duygusalda bakmıyorum olaya. İlk yarıda müthiş oynayan bir Fenerbahçe ve atılan 2 gol. Devre arası 2 oyuncu değişikliği yapan Erzurumspor.

Maça binlerce seyirci gitti, Ersun Yanal başladı göreve. Geç alınmış bir karardı. Açıkçası hakikaten de psikologlara sorsunlar yüzde 70'i Fenerlidir danışanların. Antideprasan kullananların çoğu Fenerlidir.

Bu Fenerbahçe takımının 10'da 6, 7.5'luk ve forması ile atar kendini buralara. Gazetelerde yazılıyor ilk 9'a girersen devam ederiz sözü komik bir olaydır.

En yakın rakibi ile 2-0'dan 2-2'ye düşüyorsun. Bence şu an Fenerbahçe en çok gol yiyen 3 takımdan biridir.

Futbolda mental yorgunluğu ve psikolojinin ne kadar önemli olduğunu gördük. Türkiye standartlarında Fenerbahçe koşuyor ama oyuncuların kafasını kaldırması lazım. Teknik direktör değişti, neşeli antrenmanlar yapıldı. Oyuncuların kafayı kaldırması lazım artık. Taraftar maça geldi, takım ilk yarıda golleride buldu.

İlk yarı 5-0 gibi. Taraftar tam yola çıkacak trafiğe kalmayım diye tak golü yiyor. Tabii ki hayat devam edecek, tabii ki transfer politikası ona göre yapılacak. 

Önümüzdeki hafta Giresunspor ve Antalyaspor maçına kadar düşünüp süreci iyi değerlendirmesi lazım hocanın. Genel anlamda skorun 2-0'dan 2-2'ye gelmesinden çok puan durumunun oyuncular üzerinde korkunç bir problem yarattığını görebiliyoruz. En çok koşan takım İstanbul takımlarında Fenerbahçe.

Ligin en yaşlı takımı, en çok koşan ve en çok topa sahip olan takımı Medipol Başakşehir. Demek ki top rakipteyken de hünerli bir takım.

Dar alanda oynandı maç bugün. Ayew düzeldiyse Ayew oynar, Slimani varsa Slimani oynar. Mehmet Topal'ı ön libero gibi ama içlerinde oynatı. 4-3-3 ile başladı maça. Skor 2-1 olunca takım yavaş yavaş geri gelmeye başladı. Erzurumspor'u da tebrik etmek lazım. 8-7 maçta sadece bir kez mağlup oldular sanırım. Skorda 2-1 olunca Fenerbahçe'de yaslanınca acaba dediler.

Eljif Elmas boş boş koşuyor mesela. Ama daha dolu dolu koşacağı günlerde gelecektir. Bugün 2-3 kez ceza sahası içinde önemli pozisyonlar yakaladı. Kafasında gol atabileceğine dair güven yok oyuncunun. Vurmuş olmak için vuruyor. Kendisinin izlemesi lazım, sakin bir vuruş yapması lazım. Acelen ne?

Hoca coşkusuyla gelmiş ama Valbuena'yı da çıkarmayacaksın. Ayew ile Valbuena oyunun sonunda minumum faul alırlar. Hoca bunu hesaplayamadı. Bir de Mehmet Ekici var. Hepsini çıkardı hoca.

Ayew'i santrfora at oynar, Ekici'yi sağ tarafa at oynar. Burada teknik direktörlük hatası yaptı. Tutucuların hespini çıkardı. Benzia yetenekli oyuncu ama kullanabilirsen doğrudur. Benzia yetenekli bir oyuncu ama hep yüz yılın pasını yapmak istiyor. Futbol basit bir oyundur zorlaştıran bizleriz. Ayew, Valbuena ve Mehmet olmayınca rakip alanda hiç kalamadın. Üstüne sistem dğeişti.

Benzia da çok topla oynadığı için top kayıpları başladı. Dolayısıyla 3 tane oyuncuların özel durumu yoksa oyundan çıkarmak hataydı. Dilerim ki iyi olsun. Ersun hoca takımı belli bir harekete getirecektir. Getirdi de. 

Skor 2-1 iken santrfor çıkaran antrenörleri hiç sevmiyorum ben. Yanında santrfor yok santrfor çıkarıyor.
Her değişiklikten önce bir yutkunacaksınız. Maç 2-1, 2-2'ye gelirse veya 3-1'e nasıl gidebilirime bakacaksın artık. 


İleriden oyuncuyu tutarak daha fazla hücum yaparak kazanabilirsiniz. Genel anlamda korkunç bir mental bir problem var takımda. Çözülmek için sadece bir gol yetiyor Fenerbahçe'ye. Ekonomik durumları bilmiyorum ama transfer mutlaka şart.

Fenerbahçe'nin düşmemesi konuşuluyor. Tamam, evet ciddi bir olay bu. Bu tuzağa düşmesin Fenerbahçeliler. 25 milyon taraftarı düşmesin bu tuzağa. Rakip taraftarlar düşürüyor bu tuzağa.  Eğer sözleşmede gazetede ilk 9'a girersek seninle devam ederiz diye madde varsa öyle bir şey olamaz. Burası Fenerbahçe! Öyle bir lüksü yok kimsenin...

Polemik Haber

Yorumlar (0)
24
açık