Dinamo Kiev Teknik Direktörü Lucescu, Fenerbahçe'ye sitem etti!

Dinamo Kiev Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Fenerbahçe'ye UEFA Avrupa Ligi'nde 2-1'lik skorla kaybetmelerinin ardından Rumen basınına konuştu.

Spor 09.09.2022, 20:45
Dinamo Kiev Teknik Direktörü Lucescu, Fenerbahçe'ye sitem etti!

Dinamo Kiev Teknik Direktörü Mircea Lucescu, UEFA Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe'ye yenilmesinin ardından açıklamalarda bulundu.

'AGRESİF DAVRANDILAR'

"Fenerbahçe maçı boğa güreşi gibiydi. Maçın ilk dakikalarında Fenerbahçeli futbolcular kendilerini yere atıyorlardı. Sonradan agresif davranmaya başladılar ve sonuna kadar böyle devam ettiler. Aşırı bir agresiflik gösterdiler"

<p>"İstanbul'da neler oldu?"</p>
<p>"Fenerbahçe maçı boğa güreşi gibiydi. Maçın ilk dakikalarında Fenerbahçeli futbolcular kendilerini yere atıyorlardı. Sonradan agresif davranmaya başladılar ve sonuna kadar böyle devam ettiler. Aşırı bir agresiflik gösterdiler"</p>

Rumen hoca, Jorge Jesus'un sertlik ve faul sayıları açıklamalarına şu şekilde yanıt verdi:

"Hastanedeki iki futbolcuya nasıl tepki vereceğini görmek isterim. Shaparenko ve Bushchan Barcelona'ya gitti, ameliyat olacaklar. Shaparenko'nun çapraz bağları koptu, 6 ay yok. Kaleci de dizinden sakatlandı ve en az bir ay yok. Başka dertlerimiz yokmuş gibi!"

<p> "Fenerbahçeli futbolcuların üzerinde baskı vardı. Şiddete teşvik edildiler ve şiddetle karşılık verdiler. Bu maçtan önce rövanştan ve intikamdan bahsediyorlardı. Biz onları Şampiyonlar Ligi'nden eledikten sonra."</p>

 "Fenerbahçeli futbolcuların üzerinde baskı vardı. Şiddete teşvik edildiler ve şiddetle karşılık verdiler. Bu maçtan önce rövanştan ve intikamdan bahsediyorlardı. Biz onları Şampiyonlar Ligi'nden eledikten sonra."
 
'BİZE HAKARET ETTİLER'

"Hakem korkunç derecede hoşgörülüydü. Bu Fenerbahçe'nin sert oynamasına izin verdi. Fenerbahçe taraftarının baskısına boyun eğdi. Taraftarlar sahaya ellerine ne geçerse attılar. Bize hakaret ettiler.

Yorumlar (0)
21
açık