Dursun Özbek'ten transfer açıklaması

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Kadın Futbol Takımı için düzenlenen sponsorluk anlaşmasının imza töreninde transfer ve projeler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Spor 25.08.2022, 13:52 25.08.2022, 15:06
Dursun Özbek'ten transfer açıklaması

Galatasaray,kadın futbol takımı için Petrol Ofisi ile isim ve forma sponsorluk anlaşması imzaladı.Nef Stadyumu'ndaki imza töreninde soruları yanıtlayan Başkan Dursun Özbek, transfer çalışmaları ve projeler hakkında konuştu.

"Transfer sezonundayız. Önümüzde daha 10 günden biraz daha fazla zaman var. Transfer detaylarının basınla paylaşılması kulüplerin aleyhine bir durum yaratıyor. Transfer çalışmalarımız hiç ara vermeden devam ediyor. Çalışmalarımızın durgunlaştığını söylemek mümkün değil"

"Bu hafta sonu Trabzonspor ile önemli bir maç oynayacağız. Takımımız bu maça oldukça motive. Güzel bir maç olacağı görüşündeyim. İki güzide kulübün mücadelesi seyri güzel bir maç yaratacağını düşünüyorum. Neticesini hep beraber göreceğiz" dedi.

KEMERBURGAZ TESİSLERİ

Seçimden önce verdikleri sözleri yerine getireceklerini söyleyen Dursun Özbek "Biz seçim döneminde yaptığımız buluşmalarda taraftarımıza ne dediysek aynısını yapıyoruz. Hepsini bir bir uygulamaya geçtik. 20-25 gün gibi kısa süre içinde üyelerimize Galatasaray Adası'nı açtık. Orada şu an tam bir aile ortamı var. Ne söz verdiysek yapıyoruz. Mecidiyeköy'deki binamızı yeniledik. Satış ofisini de kurduk. Kulübe büyük bir finansal destek sağlayacak projeyi de hayata geçirdik. Kemerburgaz'da proje çalışmalarımız bitti. Saha düzeltmeleri çalışmalarına başladık. Metin Oktay Tesisleri'ni Florya'dan oraya taşıyacağız. Bundan 3-4 sene önce bakıldığı zaman 3-4 milyar liralık projeden bir gelir sağladı. Spor dışındaki kaynakları harekete geçirmemiz lazım. Biz oluşturulan büyük kaynağın Galatasaray sportif faaliyetlerin nasıl fayda sağlayacağını anlattık. Galatasaray'ın bu faaliyetleri Türk sporunda bir örnek teşkil edeceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

BANKALAR BİRLİĞİ ANLAŞMASI

"Florya'daki arazimizin satın alma konusunda da büyük bir gelişme içindeyiz. Galatasaray'a büyük bir finansal rahatlama getireceğiz. Bankalar Birliği anlaşmasından çıkmak istiyoruz. Biz elimizdeki gayrimenkulleri geliştirmek istiyoruz. Burada ortaya çıkacak büyük bir fon var. Düşünün günde 1.2 milyon TL faiz ödüyoruz. Böyle bir faiz yüküyle hiçbir kulüp sürdürülebilir başarı yakalaması mümkün değil" dedi.

BASKETBOL SALONU

"Diğer taraftan bir salon projemiz var. Bunun amacı basketbol ve salon sporlarını Galatasaray evinde oynasın diye düşündük ancak burayı yaşayan bir ortam olmasını istedik. Maalesef 5-6 sene geçti alınan ruhsatın yenilenmesi gerekiyor" diyerek açıklamalarını tamamladı.

Yorumlar (0)
22
açık