EURO 2020 finalindeki olaylar seyirci cezası getirebilir 

UEFA’nın Euro 2020 finalinde yaşanan kaotik ve şiddetli sahneler hakkında bir soruşturma başlatmasının ardından, İngiltere'ye seyirci yasağı verilebilir. Bu da gelecek yılki Uluslar Ligi maçlarının kapalı kapılar ardında oynanabileceği anlamına geliyor.

Spor 14.07.2021, 13:39 14.07.2021, 13:45
EURO 2020 finalindeki olaylar seyirci cezası getirebilir 

İngiltere Futbol Federasyonu, UEFA'nın etik ve disiplin kurulunun vereceği kararı endişeli bir şekildebekliyor. 

UEFA, soruşturmasının “stadyum içinde ve çevresinde meydana gelen taraftarların karıştığı olaylarla” açılacağını söyledi. Biletsiz yüzlerce kişinin bariyerleri, turnikeleri ve kapıları geçerek stada girmeye çalıştığı ve önemli bir kısmının bunu başardığı şimdiden anlaşılıyor.

İTALYA MARŞI YUHALANDI

UEFA, İngiltere'nin İtalya'ya penaltılarla kaybettiği maç öncesi ve maç sırasında taraftarların saha içindeki davranışları nedeniyle İngiltere Futbol Federasyonu’nu ayrıca suçladı. Bu suçlardan bazıları, sahayı işgal etmek, sahaya yabancı nesne fırlatmak, İtalyan milli marşını yuhalamak ve havai fişek yakmak.

DÜNYA KUPASI ELEMELERİNİ ETKİLEMEYECEK

İngiltere boş tribünlerin önünde oynamak zorunda kalırsa, bunu UEFA'nın doğrudan yetkisi altındaki bir sonraki maçlarda yapmak zorunda kalacaklar. Bu cezadan, sonbaharda Andorra ve Macaristan'a karşı FIFA tarafından yönetilen Dünya Kupası elemelerinin etkilenmeyeceği, ancak 2022-23 Uluslar Ligi kampanyasındaki maçların risk altında olabileceği anlamına geliyor.

(Guardian) 

Yorumlar (0)
26
açık