Fenerbahçe'de Arda Güler'e teklif yağıyor: Avrupa'nın da radarında

Fenerbahçe'nin genç yıldız adayı Arda Güler, kısa süre içerisinde Türk futboluna damga vurdu. 17 yaşındaki yetenek, Kasımpaşa maçında 69. dakikada oyuna girip attığı 2 golle bir kez daha dikkatleri üzerine çekti.

Spor 18.08.2022, 09:50 18.08.2022, 11:21
Fenerbahçe'de Arda Güler'e teklif yağıyor: Avrupa'nın da radarında

Sarı-lacivertlilerin süper yeteneği, birçok Avrupa devinin radarına girmiş durumda. Ancak Arda için ilk teklifi Fenerbahçe değil, eski takımı Gençlerbirliği aldı.

<p>Sarı-lacivertlilerin süper yeteneği, birçok Avrupa devinin radarına girmiş durumda. Ancak Arda için ilk teklifi Fenerbahçe değil, eski takımı Gençlerbirliği aldı.</p>

Başkent ekibi, 2019’da genç yeteneğini 400 bin TL karşılığında Fenerbahçe’ye satmış, anlaşmaya sonraki satıştan yüzde 20 pay da eklenmişti.

<p>Başkent ekibi, 2019’da genç yeteneğini 400 bin TL karşılığında Fenerbahçe’ye satmış, anlaşmaya sonraki satıştan yüzde 20 pay da eklenmişti.</p>

İLGİ YÜKSEK

Fanatik'ten Yakup Çınar'ın haberine göre, ekonomik olarak zor günler geçiren Başkent ekibi, Arda Güler’in sonraki satışında sahip olduğu yüzde 20 pay için bir futbol konsorsiyumundan 3 milyon Euro (55 milyon TL) teklif aldı. Ancak geçen ay başkan seçilen Talip Çankırı’nın bu pay için beklentisi en az 5 milyon Euro (91 milyon TL). Arda’ya olan yüksek ilgi nedeniyle bu rakama ulaşacak bir teklifin gelmesi sürpriz olmayacak. 

<p><strong>İLGİ YÜKSEK</strong></p>
<p><strong>Fanatik</strong>'ten <strong>Yakup Çınar</strong>'ın haberine göre, ekonomik olarak zor günler geçiren Başkent ekibi, Arda Güler’in sonraki satışında sahip olduğu yüzde 20 pay için bir futbol konsorsiyumundan 3 milyon Euro (55 milyon TL) teklif aldı. Ancak geçen ay başkan seçilen Talip Çankırı’nın bu pay için beklentisi en az 5 milyon Euro (91 milyon TL). Arda’ya olan yüksek ilgi nedeniyle bu rakama ulaşacak bir teklifin gelmesi sürpriz olmayacak. </p>

ANLAŞMADA SINIR YOK

Fenerbahçe ile Gençlerbirliği arasındaki anlaşmada bir sınırlama bulunmuyor. Bu nedenle ezeli rakipler Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor da dahil olmak üzere Türkiye’den herhangi bir takım da Arda Güler’in sonraki satışından olacak yüzde 20’lik payı Ankara ekibinden satın alabilir.

<p><strong>ANLAŞMADA SINIR YOK</strong></p>
<p>Fenerbahçe ile Gençlerbirliği arasındaki anlaşmada bir sınırlama bulunmuyor. Bu nedenle ezeli rakipler Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor da dahil olmak üzere Türkiye’den herhangi bir takım da Arda Güler’in sonraki satışından olacak yüzde 20’lik payı Ankara gekibinden satın alabilir.</p>

17 yaşındaki yıldız, Alman devleri Bayern Münih ve Dortmund, İngiliz ekipleri Marcnester City ve Arsenal ile İspanya’dan Barcelona tarfından yakından takip ediliyor.

Yorumlar (0)
23
açık