Futbolcu Taylan Antalyalı'ya 'Powered by pride' linci

Galatasaraylı futbolcu Taylan Antalyalı'nın "Powered by pride" yazılı tişörtle yayınladığı fotoğraf, birçok kişi dışında TV100 kanalında program yapan Emre Bol ve Turgay Demir'in de hedefi oldu.

Spor 28.06.2021, 13:36
Futbolcu Taylan Antalyalı'ya 'Powered by pride' linci

Galatasaraylı Futbolcu Taylan Antalyalı, Puma markasının ürettiği ve üzerinde gökkuşağı renkleriyle "Powered by pride" yazılı olan tişörtüyle çekindiği fotoğrafını Instagram hesabından paylaştı. Antalyalı'nın bu fotoğrafı yayınlamasının ardından hem spor medyasında hem de sosyal medyada Antalyalı'ya homofobik tepkiler yöneldi.

TV100 kanalında "Var odası" adlı programda yorumculuk yapan Emre Bol ve Turgay Demir, Taylan Antalyalı'nın Milli Takım kadrosundan çıkarılması gerektiğine varana kadar tuhaf ve homofobik ifadelerde bulundu.

"Powered by pride" yazılı tişörtler, spor giyim markası Puma’nın The Out Foundation’la işbirliğine giderek hazırladığı koleksiyona ait bir ürün. The Out Foundation, LGBTİ'lerin spor dünyasında karşılaştığı engellerin kaldırılması amacı güden bir kuruluş.

SPOR YAZARLARI EMRE BOL VE TURGAY DEMİR'E TEPKİ GÖSTERDİ

Antalyalı'ya yöneltilen homofobik tepkilerin ardından pek çok spor yazarı ve spor muhabiri Twitter hesaplarından duruma tepki gösterdi.

Yorumlar (0)
24
parçalı bulutlu