İşte TFF binasına ateş eden zanlıların ifadeleri...

TFF’nin Riva’daki merkez binasına yapılan silahlı saldırıda gözaltına alınan kişiler, bugün öğle saatlerinde İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü'nden adliyeye sevk edildi.

Spor 03.09.2022, 13:36 03.09.2022, 14:09
İşte TFF binasına ateş eden zanlıların ifadeleri...

Türkiye Futbol Federasyonunun Riva'daki  binasına düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin gözaltına alınan 3 kişi bugün adliyeye sevk edildi.

TFF'nin Riva'daki merkez binasına 1 Eylül'de düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili gözaltına alınan kişilerin Asayiş Şube Müdürlüğündeki işlemleri tamamlanmasının ardından zanlılar, Beykoz Adliyesine sevk edildi.

Öte yandan, olayla ilgili olduğu düşünülen bir kişinin daha gözaltına alındığı ve emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.

Polisi alarma geçiren olayın ardından harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü, Gasp Büro Amirliği koordinesindeki ekipler çevreyi ablukaya alarak soruşturma başlatmıştı.

Bir yüzen evin balkonundan ateş edildiği, şüphelilerin araçla olay yerinden hızla kaçtıkları belirlenmişti. O anlar ise bir güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Görüntülerde şüphelilerin beyaz renkli bir araçla olay yerine geldikleri, daha sonra hızla oradan uzaklaştıkları görüldü.

Olayda silah kullandığını itiraf eden gümrük müşaviri Cüneyt U. polisteki ifadesinde "Çok alkollüydüm. Bunun etkisiyle havaya ateş ettim. Kesinlikle federasyon binasını hedef almadım. Çok pişmanım" dedi.

'PİŞMANIM'

Gasp Büro Amirliği'nde ifade veren ve suçunu itiraf eden Cüneyt U. poliste verdiği ifadesinde "Olay sırasında çok alkollüydüm. Bu durumun etkisiyle havaya ateş ettim. Kesinlikle Federasyon binasını ya da başka bir yeri hedef almadım. Olayın ardından çıkan karışıklıktan korkup otomobile binerek oradan ayrıldım. Yaptığıma çok pişmanım" dedi.

Şüphelinin kendisini yakalayan polislere "Silahı yüzen evin arkasında bulunan sazlık alana attım" ifadesinin ise yalan olduğu ortaya çıktı. Polis gün boyu dalgıçlarında katıldığı arama çalışmalarında silahı bulamadı. Ancak daha sonra Cüneyt U'nun villasının içinde bulunan domates bahçesinde toprağa gömülü halde  siyah bir beze sarılan iki adet tabanca ve 12 mermi ele geçirildi. Bu silahlardan birinin olayda kullanılan silah olduğu belirlendi.

Olayla ilgili gözaltına alınan diğer şüpheli Oğuzhan G. ise  "Yüzen evde Cüneyt U. ile birlikte oturuyorduk. Ben bir ara dışarı çıktım. Geri döndüğümde Cüneyt abi bana kötü bir şey yaptığını söyleyerek otomobille oradan ayrılmamızı istedi. Birlikte onun evine geldik. Daha sonra kendisini yemek için merkeze bırakmamı istedi. Ben de onu bıraktım. Geri döndüm. Üzerimi değiştirip onun yanına gitmeye planlarken polisler geldi" dediği öğrenildi.

BALİSTİK İNCELEMESİ DEVAM EDİYOR

Şüpheli Cüneyt U.'nun evinde bulunan iki adet av tüfeği ile domates tarlasında bulunan iki tabanca başka bir suçta kullanılıp kullanılmadığının belirlenmesi için kriminal polis laboratuvarına gönderildi.

Poliste işlemleri tamamlanan daha önceden 18 kez polise geliş kaydı bulunan Cüneyt U. ile iki kez polise geliş kaydı bulunan Oğuzhan G. ve onlarla irtibatlı olduğu belirlenen H.Ç. adliyeye sevk edildi. Şüpheliler adliyeye giderken "Neden ateş ettiniz" sorusuna cevap vermediler.

Yorumlar (0)
16
açık