İstifası beklenen Ali Koç kararını verdi!

Sarı lacivertli takım, son dönemde aldığı kararların olumsuz sonuçlar getirmesinin ardından, birçok dernek ve taraftar, yönetimi ve başkanı istifaya çağırdı. İstifa çağrılarının ardından Kulüp Başkanı Ali Koç, kararını verdi.

Spor 18.01.2022, 12:28
İstifası beklenen Ali Koç kararını verdi!

Fenerbahçe'de bu sezon art arda gelen yenilgilerin ardından yönetim ve futbolcular sert eleştirilerin hedefi oluyor.

ETKİSİZ FUTBOL VE İSTİKRARSIZLIK

2018-19 sezonundan bu yana görevde olan Başkan Koç ve yönetimi, bu sezon da şampiyonluk hedefinden uzak kaldı. Bunun yanı sıra sürekli değişen teknik adamlar, etkisiz futbol ve istikrarsızlık sonrası tepki çok büyük oldu.

TARAFTAR İSTİFAYA DAVET EDİYOR 

Son dönemde neredeyse her maçta taraftar, yönetimi ve başkanı istifaya çağırıyor. Ayrıca birçok dernek, taraftar platformu ve camianın önde gelen isimleri de benzer görüşleri ifade ediyor.

SEÇİME GİTMEYİ DÜŞÜNMÜYOR 

Başkanın en azından olağanüstü kongreye gidip güven tazelemesi gerektiğini belirtiyor. Ancak Başkan Ali Koç, bu baskılara ve taleplere rağmen görev süresini tamamlamadan seçime gitmeyi düşünmüyor.

İLK HEDEF LÖW'Ü TAKIMIN BAŞINA GETİRMEK 

Yeni sezon hazırlıkları için yurtdışında temaslarda bulunan Koç’un ilk hedefi, Joachim Löw’ü takımın başına getirmek... Löw ya da yakın kalibredeki bir teknik adamın göreve gelmesi, camiadaki tepkileri azaltacak ve zaman kazandıracak.

2 YIL DAHA GÖREV SÜRESİ BULUNUYOR 

Bu sayede 2022-23 sezonuna güçlü bir teknik adam ve iyi bir kadro ile girilecek, şampiyonluk hedefi için mücadele başlayacak. Bu sezonun ardından 2 yıl daha görev süresi bulunan başkan Koç’un hedefi, bu iki yıl içinde şampiyonluk sevinci yaşamak ve kongreye bu şekilde gitmek.

İMZA HAREKETLİLİĞİ

Başkan Koç’un olağanüstü kongreye gitmek istememesi sonrası muhalefet de hareketlilik başladı. Kulübün bir an önce seçime gidebilmesi için kongre üyelerinden imza toplanmaya başlanacağı öğrenildi.

Yorumlar (0)
16
açık