Manchester United’ın yeni teknik direktörü umutlu

Erik Ten Hag, Premier Lig'deki en kötü sezonunu geride bırakan Kırmızı Şeytanlar’ın dokuz yıl içinde beşinci teknik direktörü olarak takdim edildikten sonra Manchester United vizyonunu açıkladı.

Spor 23.05.2022, 16:01
Manchester United’ın yeni teknik direktörü umutlu

Ajax’ın eski teknik direktörü olan Ten Hag, “Mevcut durum açıkçası o kadar iyi değil” demesine rağmen umut dolu konuştu.

ALEX FERGUSON DETAYI

Hollandalı teknik adam, “Birbiri için savaşan, birlik içinde ve sonuç alacak bir ekip kurmak istiyorum. Ayrıca 'Düşler Tiyatrosu'nda oynuyoruz ve insanları eğlendirmek istiyoruz. Ama sonuçta amaç fantastik futbol oynamak. Fantastik futbol oynayamıyorsak, yine de kazanmak zorundayız" dedi.

Ten Hag ayrıca, ekibini seçerken Manchester United döneminde Alex Ferguson’la beraber çalışan isimlere dikkat ediyor. Ferguson’ın üst üste üç lig şampiyonluğu kazandığı 1999-2001'de ikinci adamı olan Steve McClaren, Ten Hag'ın iki yardımcısından biri olacak.

Ten Hag, “Bu bir süreç. Zaman alacak ama başarıyı yakaladığımız noktaya geleceğimize inanıyorum. Çok çalışmalı ve doğru felsefe ve stratejiye dayanmalıdır. Bu Manchester United futbolu, kimliği ve felsefesi hakkında” dedi. (AP)

Yorumlar (0)
25
açık