Rıdvan Dilmen: Ali Koç olmasaydı, ciddi kaoslar olurdu

Rıdvan Dilmen: Ali Koç olmasaydı... Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Youtube kanalından taraftarların sorularını cevapladı.F. bahçe''yle ilgili açıklamalar yapan Dilmen,  ''''Ali Koç olmasaydı, ciddi kaoslar olurdu'''' dedi.

Spor 15.11.2018, 10:36 15.11.2018, 11:34
Rıdvan Dilmen: Ali Koç olmasaydı, ciddi kaoslar olurdu

'Futbolumuzu ayakta tutmalıyız' diyen Rıdvan Dilmen'in değerlendirmelerinden Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Fenerbahçe, ekonomik bir problemle karşılaştı ama geçen seneki kadronun vasat olduğu düşünüldü. O takım sezon sonuna kadar şampiyonluğu kovalamıştı ve Türkiye Kupası’nda final oynadı.

Bu sezon ise Fenerbahçe’ye sabır gösterilmesi gerekiyor. Ali Koç’un zaten bu konuda kredisi var. Ali Koç olmasaydı, ciddi kaoslar olurdu.

Kulüplerin başına geçen her başkan ‘Enkaz aldık’ diyor. Kulüplerin borcu federasyon yetkilileri tarafından 3.5-4 milyar TL olarak açıklanmıştı. 'Artık puan silme cezası geliyor' da dediler.

Spor Toto Süper Lig’de bir kulübe bile henüz ceza verilmedi ancak borçlar dörde katlandı. UEFA’yı ayda bir ziyaret ediyoruz. Biz kendi problemlerimizi kendi kriterlerimize uydurmalıyız.

Futbolumuzu ayakta tutmak gerekir. Kademeli olarak borçlar düşürülür. Futbolumuz, Avrupa’nın sıradan liglerinden birine doğru gidiyor. Büyük kulüplerimizde kadro zafiyetleri gösteriyorlar.

Yasa, kesinlikle şart ve kulüpler yasası içerisinde şahıslar da olmalı. Tabii o zaman başkan bulamazsınız.

Yorumlar (0)
26
açık