Trabzonspor'a Naci Ünüvar transferinde 'Türk Vatandaşlığı' engeli

Trabzonspor'un Ajax'tan kiralık olarak kadrosuna katmak etmek istediği Naci Ünüvar, transferdeki tek engelin 'Türk vatandaşlığı' olduğunu belirtti.

Spor 26.08.2022, 12:31
Trabzonspor'a Naci Ünüvar transferinde 'Türk Vatandaşlığı' engeli

Sözcü'de yer alan haberde; Hollanda ekiplerinden Ajax forması giyen 19 yaşındaki genç futbolcu Naci Ünüvar’ın Trabzonspor’a transferi konusunda tek engelin ‘Türk vatandaşlığı” olduğu ortaya çıktı.

Ajax CEO’su Edwin van der Sar, “Naci Ünüvar, harika tekniğe sahip bir oyuncu. Ajax akademisindeki çok büyük bir yetenek. Umuyorum ki Türkiye’de süre almak onun için iyi olur” diye konuştu.

Edwin van der Sar’ın bu açıklaması, Naci Ünüvar’ın Trabzonspor’a kiralık transferinin tamamlandığı şeklinde yorumlandı. Ancak Hollanda Postası’na konuşan genç futbolcu Trabzonspor formasını giymeyi çok istediğini ancak tek engelin ‘Türk vatandaşlığı” olduğunu söyledi.

NACİ ÜNÜVAR: İHMALKAR DAVRANDIK

Trabzonspor, Naci Ünüvar’ı kiralık olarak kadrosuna katma konusunda ciddi mesafe kat etmesine rağmen, transferin gerçekleşmesi vatandaşlık engeline takıldı. Genç futbolcu, yaptığı özel açıklamasında teklifi doğrularken, transferin henüz gerçekleşmemesinin tek nedeninin Türk vatandaşlığı bulunmamasından kaynaklandığını söyledi. Aile, genç yeteneğin hızlı bir şekilde Türk vatandaşı olması konusunda girişimlere başladı.

Naci Ünüvar, süreç konusunda yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Evet, Trabzpnspor’dan transfer tekili aldığım doğrudur. Ailem, bu konuda birkaç kez Trabzonspor ile görüşmeler yaptı. Transferim için aslında her şey tamam. Tek engel, benim şu anda Türk vatandaşı olmamam. Aslında ailemin Hollanda vatandaşlığı yanında Türk vatandaşlıkları da var. Fakat ailem beni doğumumdan sonra nüfusa kayıt ettirmemiş. Biz de bu konuda biraz ihmalkar davrandık. Şimdi de 19 yaşında olduğum için yetişkinler grubuna giriyor ve bir yabancının Türk vatandaşı olabilmesi için yapması gerektiklerini bende yapmam gerekiyor. Bu süreç de uzun zaman alacak gibi görünüyor. Ailem, Türk vatandaşlığını hızlı bir şekilde alabilmem için kolları sıvamış durumda, ama pek kolay görünmüyor. Eğer transfer dönemi sona ermeden önce Türk vatandaşı olabilirsem, o zaman Trabzonspor’a transferim gerçekleşebilir. Abdullah Avcı, beni takımda Türk statüsünde oynatmak istiyor, yabancı statüsünde değil. Şimdi bekleyip göreceğiz. Umarım, Türk vatandaşlığını çok kısa süre içerisinde alabilirim.”

Kaynak: Sözcü
Yorumlar (0)
20
açık