UEFA açıkladı: yarı final ve final maçlarında 60 bin üzerinde seyirci

Pandemi nedeniyle bir yıl ertelemeli ve 'az seyircili' olarak oynanmak durumunda olan EURO 2020'de grup aşamalarında sona gelinirken UEFA'dan kritik bir karar geldi. Buna göre, Wembley Stadı'nda oynanacak yarı final ve final maçlarının her birine 60 binin üzerinde biletli seyirci alınacağı bildirildi.

Spor 23.06.2021, 08:04 23.06.2021, 08:23
UEFA açıkladı: yarı final ve final maçlarında 60 bin üzerinde seyirci

UEFA'dan yapılan açıklamaya göre, Londra'daki Wembley Stadı'nda oynanacak turnuvanın yarı final ile final maçlarında, stat kapasitesinin yüzde 75'inin doldurulması konusunda İngiltere hükümetiyle anlaşmaya varıldığı ifade edildi.

60 BİN ÜZERİNDE TARAFTAR

Öte yandan stada alınacak taraftarların, İngiltere'deki yeni tip corona virüs (Covid-19) protokollerine uymak zorunda olduğu ve bu maçların her birini 60 binin üzerinde taraftarın tribünden takip edebileceği belirtildi.

UEFA BAŞKANI CEFERİN'DEN AÇIKLAMA

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, "EURO 2020'nin Wembley Stadı'nda oynanacak son üç karşılaşmasına bu kadar fazla seyircinin katılabilmesi, harika bir haber. Son 18 ay, saha içi ve dışında, tribünleri oyunun içine nasıl yeniden katabileceğimiz konusunda çok kafa yorduk. ​​​​​​Bu turnuva, insanlara yeniden güven vermemizi sağlayan önemli bir dönüm noktası haline geliyor. Artık normal hayata geçme konusunda önemli bir adım atıyoruz" ifadelerini kullandı.

İngiltere'de son 15 ay içinde en çok seyirci katılımının gerçekleşeceği spor organizasyonu unvanını elde edecek EURO 2020'nin yarı final maçları 6 Temmuz Salı ve 7 Temmuz Çarşamba, finali ise 11 Temmuz Pazar günü oynanacak.

Maçı tribünden takip etmek isteyen taraftarların, stada giriş öncesinde negatif sonuçlu Kovid-19 testi veya maç öncesindeki 14 gün içinde çift aşı yaptırdığına ilişkin belge sunması gerekiyor.

Yorumlar (0)
28
açık