Yeni sezonda 'Löw' geliyor

Fenerbahçe'de teknik direktör krizi İsmail Kartal'ın gelmesiyle son buldu. Ancak Ali Koç Löw ısrarından vazgeçmedi. Hemen gelmesi için ikna edilemeyen Alman hoca ile yeni sezon için büyük ölçüde anlaşma sağlandı.

Spor 13.01.2022, 10:31 13.01.2022, 10:38
Yeni sezonda 'Löw' geliyor

Fenerbahçe başkanı Ali Koç’un öncelikli hedefi Joachim Löw’ü takımın başına getirmekti. Telefonla kurulan ilk temasın ardından Koç, tecrübeli hoca ile yüz yüze görüşmek için Almanya’ya gitti. Ancak tecrübeli teknik adam, “Sezon devam ederken hiçbir takımın başına geçmem” dedi. Ali Koç, Löw’e bu konuda geri adım attıramayınca, yeni sezondan itibaren işbaşı yapması için pazarlıklar yapmaya başladı.

KISA SÜRE İÇERİSİNDE RESMİ DUYURU YAPMALARI BEKLENİYOR

63 yaşındaki hoca, futbolun tek patronu olarak altyapıdan transferlere kadar tüm konularda söz sahibi olmak istediğini söyledi. Joachim Löw’ün uzun vadeli proje talebine başkan Ali Koç olumlu yanıt verdi. Löw’ün maddi şartları konusunda da büyük ölçüde anlaşmaya varıldı. Taraflar, yapılan görüşmeden birçok konuda el sıkışarak ayrıldı. Tarafların kısa sürede resmi duyuruyu yapmaları bekleniyor.

‘YENİ SEZONU PLANLAYACAK’

Bu toplantı sonrası teknik adam konusunda atılacak adımlar, kulüp tarafından şu sözlerle açıklandı: Teknik direktör adaylarımız sezon ortasında göreve başlamak yerine yeni sezon itibarıyla başlamayı tercih ettiklerini bildirmişlerdir. 2022-23 sezonunda takımımızın teknik direktörü olarak belirleyeceğimiz ismin, bu sezon kalan bölümü de dahil olmak üzere tüm dikkati ve çalışmalarını, yeni sezon kadro yapılanmamıza, uzun vadeli oluşturulacak futbol sistemimize, A takım-altyapı koordinasyonuna tam konsantrasyon ile yoğunlaşması hedeflenmektedir.

Yorumlar (0)
2
parçalı bulutlu