Büyük umutlarla başladığımız 2022 Katar Dünya Kupası elemelerine Portekiz ile oynanan play-off karşılaşmasının ardından veda etmemizin ardından Milli Takım'da yeni hedef 2024 Avrupa Şampiyonası.

Avrupa Şampiyonası elemeleri için yoğun çaba sarf eden A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, 28 Mart’ta Hırvatistan karşılaşmasıyla başlayacak maraton için milli takıma futbolcu gönderen takımlar ve teknik direktörleriyle görüşme içerisinde.

Hürriyet’e özel bir röportaj veren Kuntz, Arda Güler'den övgüyle bahsederken "Biraz daha gönül isterdi ama fiziksel yapısı daha güçlü olsun. Onun yeteneğinin ancak yüzde 10’u bende vardı" itirafında bulundu.

'EN GÜZEL ORTAMI SAĞLAMAMIZ GEREKLİ'

"Almanya ile kıyaslarsak yine sabır konusuna geleceğiz. Kai Havertz, U21 oyuncusu olmadan U19’dan A takıma çıkan tek oyuncu. Ama A Milli Takım için oynamadan önce 60 tane Bundesliga maçına çıktı Havertz. Avrupa Ligleri de dahil olan bir atmosferde. Bizim şu anda bahsettiğimiz genç oyuncumuzun Fenerbahçe’de daha 90 dakika oynamadığı süreler hakkında konuşuyoruz. Arda bizim değerimiz. Türkiye’nin, Türk futbolunun değeri... Bizim ona kendini geliştirebilecek, en güzel ortamı sağlamamız gerekli."

'YETENEĞİNİN ANCAK YÜZDE 10'U BENDE VARDI'

"Arda’nın Türk futboluna vuracağı damga, sağlayacağı katkı, verecekleri yarın ya da 6 ay sonra deği! Doğru geliştirilirse 2-3 yıl sonra asıl aşamasını kaydedip Türk futboluna değer katabilecek. Kulüplerin, yetkililerin daha dikkatli, uzun vadeli, sabırlı kararlar vermesi ve kamuoyunun da bunun bilincinde olması önemli. Biraz daha gönül isterdi ama fiziksel yapısı daha güçlü olsun. Onun yeteneğinin ancak yüzde 10’u bende vardı.

Adana Demirspor'un tüm ekibi, Belhanda için dilekçe verdi! Adana Demirspor'un tüm ekibi, Belhanda için dilekçe verdi!

Tabii ki sayın Jesus ile Arda üzerine de konuştuk. Arda ile birlikte diğer potansiyel A Milli Takım oyucularımız hakkında da bilgi aldık. Kulüpler içinde verilen kararlar, yapılanma, kulübün içindedir."

'TÜRKİYE İLE DÜNYA KUPASI'NA GİTMEK İSTİYORUM'

"Tabii ki sayın Jesus ile Arda üzerine de konuştuk. Arda ile birlikte diğer potansiyel A Milli Takım oyucularımız hakkında da bilgi aldık. Kulüpler içinde verilen kararlar, yapılanma, kulübün içindedir. Şu an mevcut oyuncularımızı göz önünde tutarsak kesinlikle, çok net Avrupa Şampiyonası’na gidecek kalitede olduklarını söyleyebilirim. EURO 2024’de olacağız. Diyelim ki elemelerde yüzde 2 motivasyon eksikliğim oldu ise, emin olun Dünya Kupası’nı izlerken o yüzde 2’yi misli misli doldurdum. Ve ben kesinlikle Türkiye ile bir Dünya Kupası’na gitmek istiyorum." (Hürriyet)