Tarihi binanın yıkım sürecinde imzası olan Bolu Belediyesi yetkilileri ise topu Kültür Bakanlığı’na attı. Köşkün yerine Kuran kursu inşa ediliyor.

TANJU ÖZCAN GÖZ YUMDU İDDİASI  

Yaptığı açıklamalar ile sık sık tepki çeken Tanju Özcan’ın yönettiği Bolu Belediyesi’nin tarihi binanın yıkımına göz yumduğu iddia edildi. BirGün’den İsmail Arı'nın  ulaştığı Bolu Belediyesi yetkilileri, tescilli yapının yıkıldığını doğruladı. Yetkililer, “Binanın yıkılmaya yüz tutan bir yapı olduğu ve yol güzergâhında kaldığını” belirtti.

Belediyenin yetkilileri, “Sürecin Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından yürütüldüğünü de öne sürdü. Ancak binanın yıkımına ilişkin birçok belgede Bolu Belediyesi yetkililerinin de imzası yer alıyor.

Fransa, Karabağ zaferini hazmedemedi! Erdoğan ve Türkiye'yi suçladı Fransa, Karabağ zaferini hazmedemedi! Erdoğan ve Türkiye'yi suçladı

Süleymancılara ait kaçak yurtta 11 çocuk yaşamını yitirmişti 

Süleymancılar Cemaati, Adana’nın Aladağ ilçesindeki kaçak yurtta 2016’da çıkan yangında 11’i çocuk 12 kişinin yaşamını yitirmesiyle gündeme gelmişti.