Süper Lig'in son şampiyonu Galatasaray ile aynı sezon Ziraat Türkiye Kupası'nda zafere ulaşan Fenerbahçe, Süper Kupa'da karşı karşıya gelecekti.

Fenerbahçe'de İrfan Can Kahveci şoku! Kontrollerde ortaya çıktı Fenerbahçe'de İrfan Can Kahveci şoku! Kontrollerde ortaya çıktı

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da oynanması planlanan müsabaka çıkan krizin ardından ertelenmişti.

Yaşanan gelişmeler sonrası Suudi Arabistan cephesinden konuyla ilgili yeni bir hamle geldi.

MEKTUPLA PARAYI İSTEDİLER

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre Suudi yetkililer, yaptıkları 4.5 milyon euroluk ödemeyi TFF'den geri istedi. Suudiler konuyla ilgili TFF'ye mektup gönderdi.

Söz konusu rakamın yüzde 20'si TFF'ye, yüzde 80'i kulüplere verildi. Öte yandan kulüplere verilen kısmın yüzde 50'sinin BDDK tarafından borçlara kesildiği vurgulandı.

TFF ile Suudi Arabistan yetkilileri arasında müzakerelerin devam ettiği belirtiliyor.

FENERBAHÇE BAŞKANI ALİ KOÇ: PARAYİ İADE EDECEĞİZ

Öte yandan Ali Koç geçtiğimiz haftalarda konuk olduğu bir programda parayı geri iade edeceklerini söylemişti.

Ali Koç, "1.3 milyon aldığımızı biliyorum, bir 3 daha üstüne gelmiş olabilir. Tabii ki bizim hakkımız değil o para. Federasyon isterse iade edeceğiz. İsteyecektir muhtemelen geri iade etmek için. Bizim Federasyonla yaptığımız bir sözleşme var. Suudi tarafıyla Federasyon arasında var. Hak ve hukuk olarak aldığımız parayı iade etmeliyiz diye düşünüyorum. Süreçe boyunca TFF şeffaf davransaydı sürecin sonunun böyle olmayacağını düşünüyorum" demişti.