Geminin dümeninde akılalmaz olay! Aç, susuz 11 gün... Geminin dümeninde akılalmaz olay! Aç, susuz 11 gün...

Yargılama sürecinde yaşananlarla yalnızca Türkiye'de değil, uluslararası kamuoyunda tepki çeken ve hukuk tarihine bir 'skandal' olarak adını yazdıran Gezi Parkı davasında hapse mahkum edilen isimlerden biri olan Tayfun Kahraman'a, kızı Vera'dan mektup gitti. 

Davanın karar duruşması 25 Nisan’da görülmüş; mahkeme Can Atalay, Mücella Yapıcı, Tayfun Kahraman, Çiğdem Mater, Ali Hakan Altınay ve Mine Özerden hakkında 18 yıl hapis cezasına hükmederek tutuklanmalarına karar vermişti.

Kavala ise ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

TAYFUN KAHRAMAN'IN EŞİ PAYLAŞTI

Tayfun Kahraman'ın eşi Meriç Demir Kahraman, kızları Vera'nın babasına yazdığı mektubu sosyal medya hesabında paylaştı.

Meriç Demir Kahraman, paylaşımında, "Bugün haftada 1 kez olan 10 dakikalık telefon görüşmemiz vardı Tayfun Kahraman ile. Bu süre özlemi dindirmeye bile yetmiyor elbette, Vera dedi ki: Baba sana mektup yazacağız, söz! Vera söyledi, ben yazdım; işte yarın postalayacağımız mektup…" ifadeleriyle birlikte mektuba yer verdi.

merıc demır kahraman tweet

merıc demır kahraman fotomerıc demır kahraman foto 2

'BOYNUMUZUN BORCU'

Kahraman'ın paylaşımına yanıt veren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili Vera’nın babasına, Sevgili Meriç’in eşine kavuşacağı, yargı erkinin birilerinin intikam aparatı olmayacağı bir iklimi yaratmak, yargıyı yeniden bağımsız ve tarafsız kılmak boynumuzun borcudur.

Bunca haksızlığı, hukuksuzluğu görüp ses çıkarmayanları da asla unutmayacağız.”

Polemik Haber