İngiliz yayın kuruluşu Sky News, Microsoft'un işgücünün yaklaşık yüzde 5'ini, yani yaklaşık 11 bin çalışanını işten çıkarmayı planladığını bildirdi. Bloomberg’in haberine göre, şirket bugün mühendislik departmanlarından işten çıkarmalar planlıyor, Insider ise Microsoft'un personel alımını üçte bir oranında azaltabileceğini bildirdi.

Haberlere göre, 30 Haziran itibarıyla şirketin 122 bini ABD’de ve 99 bini uluslararası olmak üzere 221 bin tam zamanlı çalışanı bulunuyordu.

AKIM DEVAM EDEBİLİR

Beklenen işten çıkarmalar gerçekleşirse, Amazon ve Meta gibi şirketlerin yavaşlayan talep ve kötüleşen küresel ekonomik görünüme karşı işten çıkarmaları duyuran teknoloji sektöründeki en son gelişme olacak.

Microsoft'un hamlesi ayrıca, teknoloji sektörünün işten çıkarmaya devam edebileceğini gösterebilir. Morningstar Analisti Dan Romanoff, "Büyük resim açısından bakıldığında, Microsoft'ta beklemede olan bir başka işten çıkarmalar ortamın iyileşmediğini ve muhtemelen daha da kötüleşmeye devam ettiğini gösteriyor" dedi.

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER

Yunan hükümeti casusluk tartışmasıyla ilgili güven oylamasıyla karşı karşıya Yunan hükümeti casusluk tartışmasıyla ilgili güven oylamasıyla karşı karşıya