Apple'da son durum: Türkiye pazarından siliniyor mu?

Fiyat olarak normal seviyenin çok üzerinde olan Apple, Türkiye'de artık eskisi gibi talep bulamıyor. dolayısıyla bu durum düzelecek mi?

Teknoloji 01.09.2021, 10:10
Apple'da son durum: Türkiye pazarından siliniyor mu?

Çoğu kullanıcı son model iPhone modellerini çıktığı andan itibaren alabiliyordu. Bu durum kullanıcı verilerine baktığınızda  görebiliyordunuz. Anca bu kanı döviz ve fiyat artışı nedeniyle değişti. Değiştirmek isteyen kullanıcılar artık kolay kolay yeni çıkan iPhone modellerini alamıyorlar. 

Bir örnek olarak iPhone 12 modelleri ülkemizde satışa çıkalıbaya zaman geçti. Ancak bu süreye rağmen bu cihazlar hala yaygın bir şekilde kullanılmıyor. Sebebi ise son derecede pahalı.

Örneğin iPhone 11 belli bir süre 7500 TL gibi kalibresine göre uygun bir fiyatla satılıyordu. O dönemde en çok satan üst segment modellerden birisi de iPhone 11 olmuştu. Ancakşimdiye geldiğimizde işlerin biraz daha farklı olduğunu görüyoruz.

iPhone 11’in devamı niteliğinde gelen iPhone 12 bile 11.000 TL civarında fiyatlardan satılıyor. Dolayısıyla kimse bir telefon için bu kadar çok para ödemek istemiyor.


 

Yorumlar (0)
26
açık