İçerik üreticilerine iyi haber: Ücretli özellik geliyor!

Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram, yeni bir özelliği denemeye başladığını duyurdu. İçerik üreticilerinin maddi kazanç sağlaması amacıyla tasarlanan yeni özelliğin denemelerine ABD'de başlandı.

Teknoloji 21.01.2022, 10:53
İçerik üreticilerine iyi haber: Ücretli özellik geliyor!

Instagram, içerik üreticilerinin özel içeriklerine erişebilmesi için kullanıcılardan aylık abonelik ücreti almaya başlayabilir. Yeni özelliğin denemelerine, ilk olarak ABD’de başlandı. Şimdilik yalnızca 10 influencer tarafından test edilen yeni sistem, yakında tüm kullanıcılar için kullanıma açılabilir.

Instagram, denemeye aldığı yeni uygulama sayesinde influencerların video ve hikayelerden kazanç elde etmesi sağlanacak. 

AYLIK ORTALAMA FİYATLAR BELİRLENDİ

TechCrunch’ın bildirdiğine göre, çoğu içerik oluşturucu, ayda 19.99, 49.99 veya 99,99 dolar gibi daha yüksek fiyatlandırma denemeden önce, muhtemelen ayda 0,99, 1,99, 2,99 ve 4,99 dolar gibi fiyatlardan başlayacak. Şimdilik test aşamasında olan özellik için seçilen influencer’ların profillerinde ‘abone ol’ düğmesi yer alıyor. Kullanıcılar eğer influencer’ın hesabına kayıt yaptırırsa, içerik oluşturucu yeni içerik paylaştığında bildirim de alıyor. Instagram, içerik oluşturucuları için bir abonelik hizmeti başlatan en yeni sosyal medya platformu oldu.
 

Yorumlar (0)
16
açık