İlginç araştırma: İnternet hızı ile siyasi aktivizm arasındaki bağlantı ortaya çıktı

Yeni bir araştırma, insanların siyasi aktivizminin internet bağlantılarının ne kadar hızlı olduğuyla ters orantılı gibi göründüğünü buldu.

Teknoloji 24.01.2022, 17:33 24.01.2022, 17:38
İlginç araştırma: İnternet hızı ile siyasi aktivizm arasındaki bağlantı ortaya çıktı

Cardiff Üniversitesi ve Roma Sapienza Üniversitesi'nden araştırmacılar, bir kişinin internet hızı ne kadar yüksekse, gönüllülük, siyaset veya diğer sivil katılım biçimleri aracılığıyla topluluklarına katılma olasılıklarının o kadar düşük olduğu sonucuna vardılar.

‘POPÜLİZMDEN OLABİLİR’

Journal of Public Economics'te yayınlanan çalışmanın yazarlarından Fabio Sabatini, “Sivil katılımın ve gönüllü kuruluşların faaliyetlerine katılım biçiminin ve siyasi katılımın ağa yakınlık ile azaldığını gözlemledik” dedi.

Sabatini, çalışmasında Britanya'nın halk katılımı eksikliğinin siyasetinde popülizmin yükselişiyle doğrudan bağlantılı olabileceğini düşünüyor.

Sabatini, “Popülizmin yükselişi, kamu işlerine olan ilgideki düşüşle bağlantılı. Siyasi ve sosyal olarak daha az aktif oldukları için, insanların siyasi olayları yorumlama ve kamu işlerinin yönetiminin karmaşıklığını anlama konusunda daha az yetenekli olabileceğini düşündük” diyor. (RT)

Yorumlar (0)
22
açık